• Odbierz prezent
Bitstamp zatrudnia byłego dyrektora operacyjnego Kraken jako CEO w USA
fot. freepik.com

Londyńska giełda kryptowalut Bitstamp zatrudniła Roberta Zagotta, byłego CCO w konkurencyjnej firmie Kraken, na stanowisko dyrektora generalnego w Stanach Zjednoczonych.

Przed pełnieniem funkcji dyrektora handlowego w Kraken, Zagotta był członkiem zespołu wykonawczego w operatorze giełd finansowych i rynków CME Group Inc. Zagnotta powiedział:

Chcę rozszerzyć naszą ofertę produktów, zarówno w zakresie notowanych aktywów, jak i innych produktów o wartości dodanej, które ułatwiają życie i handel naszym klientom

Ogłaszając zatrudnienie Zagotty, Bitstamp zauważył również, że napływ nowych klientów wzrósł o 570% w pierwszej połowie 2021 roku. W tym samym czasie, aktywa pod zarządzaniem wzrosły o 281%. Celując w rynek amerykański ze swoją globalną strategią, Bitstamp podejmuje takie nazwy jak Coinbase, Gemini i Kraken.

Ekspansja Bitstamp

Jedna z najstarszych giełd kryptowalutowych na świecie, Bitstamp ujawniła, że dopiero na początku tego roku rozszerzy swoją działalność na rynek amerykański. Rozszerzenie wykorzystuje niedawny wzrost dla Bitstamp wspomniany powyżej.

Najbliższe zaangażowanie firmy w Stanach Zjednoczonych to czteroelementowa strategia, która obejmuje budowanie kluczowych partnerstw instytucjonalnych, tworzenie infrastruktury inwestycji cyfrowych, badanie ekspansji oferty instytucjonalnego powiernictwa i instrumentów pochodnych oraz zatrudnianie talentów z USA.

Globalne giełdy kryptowalut

W międzyczasie, gdy rynki kryptowalutowe zmagają się z problemami, inne globalne giełdy kryptowalutowe radzą sobie obecnie dość różnie. Na przykład największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu Binance znalazła się pod nadzorem regulacyjnym z kilku frontów.

Po uruchomieniu swoich tokenów giełdowych w kwietniu, Binance znalazł się pod obserwacją niemieckiego regulatora BaFin. Rozważali oni, czy oferty te były papierami wartościowymi, w którym to przypadku brakowało prospektu emisyjnego. Po tym wydarzeniu losy Binance jeszcze bardziej się pogorszyły. Kilka agencji regulacyjnych na całym świecie powiedziało, że platforma nie może już działać w ich krajach. W międzyczasie presja, jakiej doświadczyła giełda, zmusiła Binance do natychmiastowego zaprzestania sprzedaży tokenów giełdowych.

Z drugiej strony, giełda kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX właśnie zakończyła rundę pozyskiwania funduszy, która wycenia ją na 18 miliardów dolarów. Giełda zebrała 900 milionów dolarów podczas swojej rundy inwestycyjnej serii B.

BeInCrypto Polska - Bitstamp zatrudnia byłego dyrektora operacyjnego Kraken jako CEO w USA


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk