• Odbierz prezent
BitMEX z problemami - wyciek adresów e-mail użytkowników i zhackowane konto na Twitterze

BitMEX, największa giełda kontraktów terminowych futures na bitcoina (BTC), w piątek 1 listopada doprowadziła do wycieku adresów e-mail części swoich użytkowników. Jakby tego było mało, oficjalne konto giełdy na Twitterze zostało zhackowane. BitMEX zapewnia jednak, że nie doszło do wycieku jakichkolwiek haseł i fundusze użytkowników giełdy są w pełni bezpieczne.

 

W piątek część użytkowników giełdy BitMEX otrzymała wiadomość e-mail, która w polu adresatów posiadała setki niezamaskowanych adresów e-mail swoich klientów, co jest poważnym naruszeniem bezpieczeństwa. Giełda w oficjalnym komunikacie poinformowała, że zawiódł skrypt służący do wysyłania maili i zapewniła, że nie doszło do wycieku żadnych haseł i pozostałych poufnych danych użytkowników. Klienci przez wczorajszy incydent są jednak narażeni na ataki phishingowe, polegające na próbie podszycia się pod administrację giełdy w celu wyłudzenia środków.

Bitmex podkreślił, że wysyła wiadomości do swoich klientów wyłącznie z dwóch adresów: support@bitmex.com oraz noreply@bitmex.com.

 

Wyciek adresów e-mail to jednak nie koniec problemów BitMEXu - w piątek doszło również do zhackowania oficjalnego konta giełdy na Twitterze. Atakujący opublikowali tweet zapowiadający koniec działalności giełdy i zachęcający do wypłaty swoich środków. Administracja giełdy w ciągu kilku godzin odzyskała dostęp do swojego konta na Twitterze.

FXMAG kryptowaluty bitmex z problemami - wyciek adresów e-mail użytkowników i zhackowane konto na twitterze bitcoin btc usd btcusd xbt bitmex kontrakty terminowe bitcoin phishing 1

BitMEX w czerwcu wprowadził obowiązkowe dwuetapowe uwierzytelnianie (2FA) przy logowaniu w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

 

Giełda powoli traci pozycję bezwzględnego lidera wśród platform handlowych kryptowalutowymi futuresami na rzecz działającej od września Binance Futures.

Czytaj także: Giełda BitMEX ostrzega przed atakami hakerskimi i zwiększa środki bezpieczeństwa

BitMex, największa pod względem wolumenu handlowego giełda kontraktów futures na kryptowaluty, notuje znaczny wzrost liczby ataków skierowanych na konta swoich użytkowników, jak informuje we wtorkowym wpisie na swoim blogu. W związku ze zwiększającym się zagrożeniem wystąpienia ataków hakerskich gie.. Czytaj
Giełda BitMEX ostrzega przed atakami hakerskimi i zwiększa środki bezpieczeństwa

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk