• Odbierz prezent
Bitmain wypuszcza nowe koparki do bitcoina (BTC) i znacząco podnosi ceny

Czołowy producent koparek do kryptowalut, chińska firma Bitmain, rozpoczęła w poniedziałek 9 września sprzedaż dwóch nowych modeli swoich układów ASIC przeznaczonych do kopania m.in. bitcoina (BTC). Nie są to koparki nowej serii, a jedynie ulepszone modele serii siedemnastej, które - oprócz wyższej wydajności - mają zapewnić również większą niezawodność i bezpieczeństwo pracy.

 

 

Dwa nowe modele koparek ASIC przeznaczonych do rozwiązywania funkcji hashującej SHA256 (wykorzystywanej m.in. przez BTC i BCH) to Antminer S17e oraz T17e.

Model S17e cechuje się mocą obliczeniową na poziomie 64 TH/s (terahashy na sekundę) z efektywnością pracy na poziomie 45 J/TH (dżuli na terahash), co sprawia że jest on obecnie najmocniejszą koparką m.in. do BTC w ofercie Bitmain - dotychczasowa flagowa koparka S17 posiada identyczną efektywność i maksymalną moc obliczeniową na poziomie 53 TH/s, przy poborze mocy na poziomie 2520 W. Pobór energii S17e to 2880 W.

Tańszy model T17e cechuje się maksymalnym hashratem w wysokości 53 TH/s przy efektywności pracy na poziomie 55 J/TH.

 

Nowe modele koparek mają zmodyfikowany system chłodzenia, który ma zapewnić dłuższą żywotność sprzętu oraz ulepszone oprogramowanie, które ma efektywniej chronić przed atakami hakerskimi i gwarantować wyższą stabilność pracy.

 

Antminer S17e został wyceniony na 2784 dolary, zaś T17e na 1665 dolarów, co jest zauważalnie wyższą ceną niż poprzednie modele (najmocniejszy model S17 Pro 62 TH/s kosztował 2366 dolarów).

 

Koparki będą sprzedawane w trzech jednodniowych seriach, z których pierwsza z nich została wyprzedana w ciągu kilku godzin. Wysyłka rozpocznie się w listopadzie.

Poprzednie modele koparek S17 i T17 weszły do sprzedaży 9 kwietnia.

Czytaj także: Bitmain ujawnia specyfikację najnowszych koparek do bitcoina - Antminer S17 i S17 Pro

Największy na świecie producent koparek do kryptowalut, jakim jest chińska firma Bitmain, ujawnił pełną specyfikację swoich najnowszych układów ASIC serii siedemnastej do kopania m.in. bitcoina (BTC). Antminery S17 i S17 Pro pojawiły się w oficjalnym sklepie producenta we wtorek 9 kwietnia i w ciąg.. Czytaj
Bitmain ujawnia specyfikację najnowszych koparek do bitcoina - Antminer S17 i S17 Pro

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk