• Odbierz prezent
Bitmain IPO mining

Znany producent koparek kryptowalut – Bitmain coraz bardziej się rozwija. Spółka pozyskuje kolejne środki od inwestorów, dzięki czemu coraz bardziej zwiększa swą wartość. Przedstawiła też nowe plany.

 

Bitmain rośnie

4 sierpnia poinformowano, że chiński gigant technologiczny Bitmain jest obecnie wyceniany na 15 mld USD.

W ramach pre-IPO spółka pozyskała środki od znaczących inwestorów instytucjonalnych. Runda finansowania zakończona w sobotę obejmuje inwestycje ze strony dwóch gigantów technologicznych. Jednym z nich jest chiński konglomerat technologiczny Tencent, znany z platformy społecznościowej WeChat, która ma ponad 1 mld użytkowników, a w marcu tego roku przewyższył pod względem kapitalizacji rynkowej samego Facebooka o 72 mld USD. Drugim inwestorem jest japoński Softbank, który posiada 15% udziałów w Uberze, dzięki czemu jest największym udziałowcem firmy znanej z aplikacji łączącej kierowców i pasażerów.

Udział Bitmaina w rynku urządzeń do miningu szacuje się na 70-80%. W 2017 r. spółka osiągnęła zysk operacyjny w wysokości około 4 mld USD. Tym samym przewyższyła znanego amerykańskiego producenta GPU – firmę Nvidia.

Pod koniec lipca magazyn Fortune poinformował, że Bitmain zarobił około 1 mld zysku netto za pierwszy kwartał 2018 r. W tym samym miesiącu spółka zakończyła też wcześniejszą rundę finansowania, dzięki której jej wartość wzrosła do 12 mld USD.

We wrześniu tego roku Bitmain planuje uruchomić swe IPO na giełdzie papierów wartościowych w Hong Kongu. Warto wspomnieć, że inny chiński gigant technologiczny z branży miningu kryptowalut – Canaan Creative również  planuje IPO na tej samej giełdzie.

 

Ekspansja na rynek amerykański

Spółka Bitmain ma więcej powodów do zadowolenia. Dzień wcześniej ujawniła swoje nowe plany. 6 sierpnia w informacji prasowej podała wiadomość, że zbuduje centrum danych blockchain i miningu w Texasie, co stanowi część jej planów ekspansji na rynek amerykański. Zainwestuje w to przedsięwzięcie 500 mln USD. Bitmain zbuduje swoje centrum na terenie dawnej huty Alcoa w Rockdale w Texasie.

Budowa zostanie zakończona w czwartym kwartale 2018 r., a centrum rozpocznie swą działalność na początku 2019 r. Według relacji prasowej Bitmain ma zamiar utworzyć 400 miejsc pracy w ciągu pierwszych dwóch lat działalności w USA.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk