• Odbierz prezent
Bitmain stracił 625 mln dolarów w dwóch pierwszych miesiącach 2019 r.

Chińska spółka Bitmain, będąca największym na świecie producentem koparek do kryptowalut wciąż mocno odczuwa skutki zeszłorocznego załamania koniunktury, spowodowanego spadkami na rynku kryptowalut. Spółka zaledwie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy poniosła stratę przewyższającą 600 mln dolarów, jednak dane finansowe za kolejne miesiące mogą okazać się już znacznie bardziej optymistyczne dla czołowego dostawcy koparek.

 

 

Z danych finansowych Bitmaina wynika, że spółka zaledwie w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku poniosła stratę w wysokości 625 mln dolarów (345 mln USD w styczniu i 280 mln USD w lutym). Tak słaby wynik miał być rezultatem opróżniania stanów magazynowych z przestarzałych koparek opartych na układach ASIC wykonanych w technologii 16 nm (nanometrów), takich jak m.in. AntMiner S11, które były sprzedawane po preferencyjnych cenach. Wyprzedanie starych urządzeń pozwoliło na zwiększenie produkcji aktualnych modeli z chipami 7 nm (takich jak m.in. AntMiner S17), co ma wpłynąć na znacznie lepsze wyniki w kolejnych miesiącach. Spółka przewiduje, że osiągnie marżę zysku brutto na poziomie 30% w kwietniu, od kiedy najnowsze koparki do bitcoina (BTC) serii siedemnastej weszły do sprzedaży.

Bitmain w pierwszych trzech kwartałach zeszłego roku osiągnął 3 mld dolarów przychodu i 500 mln dolarów straty w samym trzecim kwartale 2018 r.

Czytaj także: Bitmain ujawnia specyfikację najnowszych koparek do bitcoina - Antminer S17 i S17 Pro

Największy na świecie producent koparek do kryptowalut, jakim jest chińska firma Bitmain, ujawnił pełną specyfikację swoich najnowszych układów ASIC serii siedemnastej do kopania m.in. bitcoina (BTC). Antminery S17 i S17 Pro pojawiły się w oficjalnym sklepie producenta we wtorek 9 kwietnia i w ciąg.. Czytaj
Bitmain ujawnia specyfikację najnowszych koparek do bitcoina - Antminer S17 i S17 Pro

 

Debiut Bitmaina na giełdzie w Hong Kongu początkowo zapowiadany był na pierwszy kwartał zeszłego roku. Spółka miała ambitne plany zebrania w ramach IPO 3 mld dolarów. Plany wejścia na giełdę pokrzyżowała sytuacja na rynku kryptowalut, gwałtowny spadek rentowności produkcji a także nieprzychylny stosunek samej giełdy do spółki bezpośrednio powiązanej z rynkiem kryptowalut. W czerwcu Bitmain poinformował o nieoficjalnych planach wejścia na amerykańską giełdę, jednocześnie znacząco obniżając swoje oczekiwania co do wysokości zebranego kapitału - od 300 do 500 mld dolarów.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk