• Odbierz prezent
Bitmain prezentuje nowe koparki do bitcoina (BTC), zanim starsze trafiły do klientów - Antminer S17+ i T17+

Chińska spółka Bitmain, będąca największym na świecie producentem koparek do kryptowalut opartych na układach ASIC, w środę 9 października zaprezentowała dwie nowe koparki do wydobycia m.in. bitcoina (BTC). Najnowsze modele to kontynuacja siedemnastej serii koparek Antminer ze zwiększoną wydajnością i wyższą kulturą pracy.

 

 

Bitmain zaprezentował dwa nowe modele Antminerów serii siedemnastej, służących do rozwiązywania funkcji hashującej SHA 256 (wykorzystywanej m.in, w BTC i BCH): S17+ oraz T17+.

S17+ ma zapewnić maksymalną moc obliczeniową na poziomie 73 TH/s (terahashy na sekundę) z efektywnością pracy na poziomie 40J/TH (dżuli na terahash) oraz poborem mocy wynoszącym 2920 W. Słabszy model T17+ ma osiągać moc obliczeniową 64 TH/s przy wydajności 50J/TH oraz poborze mocy na poziomie 3200 W.

Zaprezentowane 9 września koparki S17e i T17e cechują się zauważalnie gorszymi parametrami - S17e osiąga 64 TH/s przy 45J/TH, zaś T17e 53 TH/s przy 55J/TH. Co ciekawe, wysyłka obu modeli do klientów rozpocznie się dopiero w listopadzie, co oznacza że mocniejsze modele zostały zaprezentowane zanim wcześniejsze w ogóle trafiły do swoich odbiorców.

 

Ceny Antminerów S17+ i T17+ nie zostały jeszcze zaprezentowane, trudno jednak oczekiwać, aby były tańsze od zaprezentowanych we wrześniu S17e i T17e, których ceny wynosiły kolejno 2784 USD i 1665 USD. Wysoce prawdopodobne jest, że ceny wzrosną względem poprzednich modeli.

 

Najnowsze koparki Bitmain do bitcoina pojawią się w sprzedaży od piątku 11 października, zaś ich wysyłka ruszy na początku grudnia.

Czytaj także: Bitmain wypuszcza nowe koparki do bitcoina (BTC) i znacząco podnosi ceny

Czołowy producent koparek do kryptowalut, chińska firma Bitmain, rozpoczęła w poniedziałek 9 września sprzedaż dwóch nowych modeli swoich układów ASIC przeznaczonych do kopania m.in. bitcoina (BTC). Nie są to koparki nowej serii, a jedynie ulepszone modele serii siedemnastej, które - oprócz wyższej .. Czytaj
Bitmain wypuszcza nowe koparki do bitcoina (BTC) i znacząco podnosi ceny

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk