• Odbierz prezent
Bitcoin.com CoinMarketCap bitcoin bitcoin cash

Trwa spór między zwolennikami kryptowalut Bitcoin i Bitcoin Cash. Główny zwolennik BCH i założyciel strony Bitcoin.com wprowadza użytkowników w błąd, promując kupno BCH zamiast BTC. Skutkuje to usunięciem Bitcoin.com ze strony internetowej CoinMarketCap.

 

Znana strona internetowa CoinMarketCap (CMC), zbiera dane na temat kryptowalut z różnych źródeł i zamieszcza linki do stron internetowych dotyczących tych kryptowalut. 6 maja CMC usunęła Bitcoin.com ze swojej strony internetowej bez żadnego oficjalnego komunikatu. Miało to związek z niedawnymi zarzutami, że strona Bitcoin.com wprowadzała klientów w błąd, nakłaniając ich do kupowania bitcoin cash (BCH) zamiast bitcoina (BTC).

2 maja strona Bitcoin.com figurowała jeszcze na drugim miejscu w rankingu stron internetowych na temat Bitcoina. Obecnie CMC podaje Bitcoin.org jako jedyną stronę internetową dotyczącą Bitcoina.

 

FXMAG kryptowaluty witryna promująca bitcoin cash usunięta z coinmarketcap bitcoin bitcoin cash btc bch coin market cap 1

 

Strona Bitcoin.com służy jako serwis informacyjny, a także portfel kryptowalutowy. Założył ją Roger Ver - inwestor w kryptowaluty i główny zwolennik Bitcoin Cash.

W wyniku hard forku Bitcoina w sierpniu 2017 r. powstała kryptowaluta Bitcoin Cash. Wówczas strona Bitcoin.com uruchomiła portfel kryptowalutowy, który automatycznie generuje oba rodzaje kont – zarówno w BTC, jak i BCH, przy czym BCH jest opcją domyślną. Bitcoin.com wciąż oferuje BCH jako opcję domyślną i określoną jako „rekomendowaną”, a jako drugą do wyboru – BTC, umieszczoną pod mylącą nazwą „Bitcoin Core”. Niektórzy użytkownicy, którzy chcieli zakupić BTC, czuli się wprowadzeni tym w błąd.

27 kwietnia grupa zwolenników BTC utworzyła stronę internetową w celu zbiórki środków na pozew sądowy przeciwko Bitcoin.com, zarzucając jej celowe wprowadzanie użytkowników w błąd, oferując im kupno BCH zamiast BTC. Jednak wkrótce pomysłodawca tej inicjatywy oznajmił, że grupa nie jest w stanie zebrać wystarczających funduszy, aby złożyć pozew do sądu i zwrócił środki tym osobom, które je wpłaciły na wsparcie tego celu.

Spór między zwolennikami BTC a zwolennikami BCH wciąż trwa. Do zwolenników BTC należy były zarządzający z Wall Street – Michael Novogratz. Stwierdził on, że BTC jest prawdziwym Bitcoinem. Podsumował walkę między zwolennikami BTC i BCH następującymi słowami: „Już wystarczy. Bitcoin Core jest BTC. Jest on nośnikiem wartości. Jest cyfrowym złotem.”

W tym czasie Roger Ver wciąż promuje BCH na Twitterze: „Bitcoin Cash jest lepszą walutą i tym samym lepszym nośnikiem wartości niż Bitcoin Core”.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk