• Odbierz prezent
cena bitcoina
Z artykułu dowiesz się:

- Jaka jest nowa historyczna cena bitcoina

Bitcoin z nowym rekordem. Cena najpopularniejszej kryptowaluty wybiła historyczne szczyty i z marszu pokonała poziom 5000 dolarów.

 

W przypadku zakończonej właśnie korekty, posiadacze bitcoinów nie musieli czekać tak długo na osiągnięcie przez cenę kryptowaluty nowych historycznych szczytów, jak w przypadku poprzedniej korekty. W okresie czerwiec-lipiec, były to dwa miesiące, natomiast teraz było to niespełna 1,5 miesiąca. W bieżącym okresie korekcyjnym, cena obsunęła się jednak aż o 40% (w okresie czerwiec-lipiec było to ok. 30%).

 

Czytaj również: Bitcoin - nowa prognoza, fundusz inwestujący w bańkę i historyczne szczyty

 

Notowania bitcoina zachowały się dość technicznie po wybiciu szczytów z przełomu sierpnia/września. Wczoraj i przedwczoraj kurs BTC/USD konsolidował tuż pod poziomem 4900$, a dziś po jego wybiciu obserwowaliśmy dynamiczny wzrost ceny, która bardzo szybko pokonała okrągły i psychologiczny poziom 5000 dolarów. Maksimum zostało obecnie uformowane kilka dolarów poniżej poziomu 5150. Z perspektywy technicznej, dopóki notowania będą w stanie utrzymać się powyżej wybitego poziomu 4900, w grze pozostaje kontynuacja trendu wzrostowego. Spadek ceny poniżej 4900 mógłby wywołać zwątpienie u kupujących, szczególnie w przypadku osób, które nabyły bitcoiny dziś po wybiciu szczytów. Istotne może być również utrzymanie ceny powyżej poziomu 5000 dolarów.

 

BTC/USD

btcusd

 

Czytaj również:Putin chce regulować kryptowaluty


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk