• Odbierz prezent
Bitcoin zmaga się z regulacjami i jest gotowy na inwestorów instytucjonalnych

W poniedziałek Bitcoin nie zdołał utrzymać się powyżej psychologicznej bariery na poziomie 7 tys. dolarów. 8 kwietnia kryptowaluta zaliczyła wzrosty, ale później spadła do poziomu 6,7 tys. dolarów, ciągnąc w dół inne waluty wirtualne. Powodem takich ruchów może być zacieśnianie regulacji rynku kryptowalut w Korei Południowej i innych krajach.

 

 

Korea Południowa

W poniedziałek media podały wiadomość o tym, że Financial Services Commission (FSC - południowokoreański odpowiednik KNF) zamierza przyjrzeć się trzem bankom, które świadczą usługi giełdom kryptowalutowym – są to NongHyup, KB Kookmin i KEB Hana. Kontrola będzie miała miejsce w dniach 19-25 kwietnia. Regulator chce upewnić się, że instytucje finansowe działają w zgodzie z nowymi regulacjami dotyczącymi anonimowości kont bankowych i instrukcji dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Co więcej, odnotowano, że Korea Południowa pracuje nad wytycznymi dotyczącymi opodatkowania kryptowalut, które powinny ukazać się do czerwca tego roku.

 

Chiny

Bank Ludowy Chin (PBOC) zamierza wzmocnić kontrolę nad rynkiem Bitcoina i innych kryptowalut, cały czas rozważając przy tym możliwość wyemitowania własnej waluty cyfrowej.

 

Szwajcaria

Szwajcaria, jeden z najbardziej demokratycznych krajów w kwestii nastawienia do Bitcoina i kryptowalut ogółem uruchomiła kampanię, która ma na celu identyfikację oszust związanych z procesami ICO. Obawy regulatora wzrosły w związku z możliwością wykorzystania tych procesów do prania brudnych pieniędzy.

 

Kanada

Kanadyjskie władze zamierzają zbierać informacje dotyczące giełd kryptowalutowych. Rzecznik regulatora dla regionu Ontario (Securities Commission od Ontario – OSC), Kristen Rose, wspomniała niedawno, że OSC otrzymał wiele skarg dotyczących giełd aktywów cyfrowych. Ostatnie kontrole OSC, wykazały że żadna z giełd kryptowalutowych w tym kraju nie została oficjalnie zarejestrowana.

 

Inwestorzy instytucjonalni

Rynek kryptowalut staje się coraz mocniej regulowany. Nawet pomimo tego, że zmienność notowań kryptowalut nie jest już tak nadzwyczajna. Rynek kryptowalut rozwija się i przyciąga inwestorów instytucjonalnych. W szczególności zawdzięcza to wcześniejszemu uruchomieniu kontraktów futures. Duzi gracze zaczynają inwestować w kryptowaluty, ale jest to dopiero początek i wcale nie oznacza, że zaangażują się już teraz mocniej na tym rynku. Jeśli tak się jednak stanie, to można spodziewać się wyraźnych wzrostów.

Barierą dla inwestorów instytucjonalnych są wciąż nie ukończone regulacje rynku i projekty, które na nich bazują. Kolejnym czynnikiem jest negatywne nastawienie banków centralnych i niektórych państw do kryptowalut. Co więcej, do listy możemy dodać jeszcze skomplikowaną sytuację prawną w kontekście inwestowania w procesy ICO.

Nazwisko Johna Rockefellera po raz pierwszy pojawia się w kontekście kryptowalut. To jego wnuk założył spółkę Venrock w latach 60-tych. Ostatnio w mediach pojawiły się plotki o tym, że spółka zamierza zaangażować się w inwestycje kryptowalutowe.

Liderzy przyznali natychmiastowo, że nie planują skupiać się na zmienności, a inwestować długoterminowo. Również George Soros przyciągnął uwagę świata kryptowalut. Przez długi czas był on negatywnie nastawiony do walut cyfrowych i projektów opartych o technologię blockchain, określają je mianem bańki. Ostatnio zmienił jednak swoje nastawienie i widzi w tym rynku okazję do zainwestowania swoich funduszy.

 

Stabilizacja na rynku

Według danych Capital.com, traderzy wydawali się zaniepokojeni informacjami napływającymi od początku kwietnia. W rezultacie dokonywali mniejszej liczby transakcji, ale teraz, w obliczy stabilizacji na rynku, ustabilizowała się również liczba transakcji i widzimy, że w znaczącej większości na rynku przeważają pozycje długie.

 

Zalety handlu kontraktami CFD na kryptowaluty z Capital.com to m.in. oddzielone konta, bezpieczeństwo środków i usługi licencjonowanego brokera. Handel we współpracy z regulowanymi podmiotami jest ważny, gdyż te muszą stosować się do regulacji dotyczących ochrony interesu klienta.

Pamiętaj, że handlujesz na własne ryzyko. Rozpoczynając trading możesz stracić cały swój kapitał. W żadnych wypadku nie inwestuj pieniędzy, na których stratę nie możesz sobie pozwolić.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk