Advertisement
 • Odbierz prezent
Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca
fot. materiał partnera

Czy nowości ze świata kryptowalut mogą być ciekawe i pasjonujące? Oczywiście, że tak! Jeżeli opowiadają o nich specjaliści z zespołu SOFTSWISS, którzy tworzą wybór najciekawszych informacji, żeby się nimi z wami podzielić. Międzynarodowa firma produktowo-technologiczna z branży IT jako pierwsza na świecie stworzyła rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w sferze rozrywek online.Wiodący producent oprogramowania regularnie otrzymuje prestiżowe profesjonalne nagrody, wśród których jest i tytuł najlepszej firmy kryptowalutowej 2023 r na International Gaming Awards. Ala klientów SOFTSWISS jest już dostępnych ponad 3000 gier, zoptymalizowanych pod ponad 20 popularnych kryptowalut (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, Bitcoin Cash, Tether i inne). W więc, zaczynamy!

 

 

1. Start-up robi BTC ze śmieci

Amerykańska firma Nodal Power wybudowała dwie przetwórnie śmieci, a przy pomocy dodatkowej energii kopie BTC.

Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 1Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 2

Źródło: https://bitcoinmagazine.com/business/nodal-power-secures-13-million-seed-round-to-drive-renewable -energy-transformation-at-landfills

Mowa tu o metanie z wysypisk śmieci. Nodal Power przetwarza go na energię elektryczną, którą oddaje do sieci. Są jednak nadwyżki energii. To właśnie one służą jako paliwo dla miningu.

Warto zauważyć, że mining kryptowalut, jak uważa założyciel firmy, Matthew Jones, jest celem drugorzędnym. Według niego, głównym zadaniem Nodal Power jest ratowanie środowiska. Jednakże nawet przy takim szlachetnym podejściu do sprawy, nie chce przepuścić szansy na pomnożenie dochodów. Nodal Power ma w USA dwie podobne elektrownie, jeszcze jedną planuje wybudować na początku 2024 roku, i tam też będzie działała farma miningowa.

Obliczenia analityków dowodzą, że jeśli weźmiemy całą energię, pochodzącą z przetwarzania metanu w Kanadzie i USA, to wystarczy jej do podtrzymania sieci BTC na całym świecie.

 

2. Cristiano Ronaldo to król NFT?

Giełda kryptowalutowa wstawiła post z nagraniem, w którym piłkarz przechodzi badanie wariograficzne. W klipie sportowiec przyznaje się, że ma tokeny i chce wyemitować jeszcze więcej swoich NFT.

Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 3Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 4Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 5Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 6

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=YpjwHazhknA

Oprócz tego, podczas badania wariografem piłkarz nieco skłamał, kiedy twierdząco odpowiedział na pytanie o zwycięstwo Portugalii na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Oświadczył również, że chce grać do czterdziestki, i raczej nikt go nie dogoni, jeśli chodzi o liczbę bramek.

Jeśli chodzi o inne nieoczekiwane wynurzenia, Ronaldo powiedział, że często szuka sam siebie w Google i jada w fast-foodach. I to niezależnie od faktu, że jest znany jako zwolennik radykalnej diety i treningów.

Nagranie stało się częścią kampanii reklamowej z celebrytą, którą Binance wyemitowała jeszcze 2022 r. W tym czasie wprowadzono na rynek dwie kolekcje NFT, które wyprzedano praktycznie natychmiastowo.

 

3. X (dawny Twitter) teraz może przyjmować płatności w kryptowalutach

W tym celu platforma otrzymała licencję. Przy jej pomocy może teraz prowadzić na terenie USA operacje z aktywami cyfrowymi: kontrolować, przechowywać i przekazywać użytkownikom. Platforma może współpracować z giełdami, portfelami i systemami płatniczymi.

Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 7Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 8Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 9

Źródło: https://finance.yahoo.com/ 

 

Wszystko to stanowi część planu jej właściciela, Elona Muska, aby X platformą, przyjazną kryptowalutom. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały wykonane jeszcze w 2021 roku, kiedy content-makerzy zyskali możliwość otrzymywania datków w BTC, a użytkownikom pozwolono także na ustawianie sobie niewymiennych tokenów

(NFT) w charakterze zdjęć profilowych. A niedawno Musk оświadczył, że zamierza zrobić z Twittera platformę do wszystkiego. Sądząc po tym, co się dzieje, wszystko właśnie do tego zmierza.

 

4. Leonardo da Vinci w NFT

Obraz "Zbawiciel Świata" słynnego włoskiego artysty i wynalazcy epoki Odrodzenia Leonardo da Vinci, zostanie tokenem na sprzedaż. To dzieło jest uważane za najdroższe na świecie. Oryginał został sprzedany na aukcji pięć lat temu za 450 mln dolarów. Według mediów, właścicielem tak cennego dzieła sztuki został następca tronu Arabii Saudyjskiej.

Bitcoin ze śmieci, nienasycony inwestor Cristiano Ronaldo i inne najważniejsze kryptonowości miesiąca - 10

Źródło: wikipedia.org

Teraz obraz stanie się dostępny dla kolekcjonerów w formie NFT. Start sprzedaży został zaplanowany na początek jesieni, warunki powinny zostać niedługo opublikowane.

Wraz ze ,,Zbawicielem Świata” w wersji cyfrowej wejdą na rynek także inne słynne płótna: ,,Gwiaździsta noc” van Gogha, ,,Myśliciel” Auguste’a Rodina, ,,Lilie wodne” Claude’a Moneta. Rok wcześniej zlicytowano jeszcze sześć wersji NFT obrazów Caravaggia, Modiglianiego i Rafaela.

Świat kryptowalut coraz ściślej przeplata się z naszym życiem. Daje nam nowe możliwości zarabiania i odpoczynku, o których jeszcze rok temu mogliśmy tylko pomarzyć. Dlatego, jeśli chcesz być na bieżąco, trzymaj rękę na pulsie kryptożycia!

Materiały zostały przygotowane przez międzynarodową firmę z branży IT, jednego ze światowych twórców oprogramowania dla iGaming i pioniera w dziedzinie tworzenia unikatowych i bezpiecznych rozwiązań do pracy z kryptowalutami w sferze rozrywek online. Oficjalne przedstawicielstwa firmy działają w Polsce, na Malcie, w Gruzji i na Białorusi.

W 2022 roku SOFTSWISS otrzymała nagrodę SIGMA Europe w kategorii ,,Miejsce pracy roku” oraz nagrodę SIGMA CIS w kategorii ,,Best affiliate tracking software”. A w 2021 roku została wyróżniona nagrodami w kategoriach ,,Najlepsza firma roku pod względem obsługi klienta” na International Gaming Awards (IGA) i ,,Najlepsza obsługa klienta roku” na Starlet Awards. Pracownicy SOFTSWISS zostali zwycięzcami w kategoriach ,,Liderstwo”, ,,Produkty i innowacje” oraz ,,Pracownik roku”.


Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk