• Odbierz prezent
Bitcoin cena prognozy

Jakie są prognozy ceny Bitcoina znanych osób ze świata finansów? Jaką cenę może osiągnąć w tym roku? Ile może być wart za kilka lat?

 

Jaką prognozę ma Tom Lee?

Znany strateg z Wall Street i współzałożyciel Fundstrat Global Advisors – Tom Lee – już w styczniu 2018r. w wywiadzie dla CNBC po raz pierwszy ogłosił swoją prognozę, według której Bitcoin osiągnie cenę 25.000 USD do końca roku. Wtedy oznajmił również, że według jego przewidywań cena Bitcoina osiągnie 125.000 USD w 2022 r.

W marcu 2018 r., kiedy kurs Bitcoina oscylował w okolicach wielomiesięcznych minimów, Lee zaprezentował „Bitcoin Misery Index” – narzędzie tradingowe własnego autorstwa, wskazujące, kiedy nadchodzi właściwy czas na kupowanie tej kryptowaluty. Gdy komentatorzy i analitycy spodziewali się początku potencjalnego wzrostu, Lee po raz kolejny powtórzył, że Bitcoin był „wyprzedany”, co porównał do sytuacji na rynku pod koniec 2014 r.

12 kwietnia cena tej kryptowaluty wzrosła z okolic 6.800 USD do ponad 8.000 USD.

 

FXMAG kryptowaluty bitcoin za 250 tysięcy dolarów? bitcoin cena prognozy 1

Wykres BTC/USD - interwał 1H - źródło: Investing.com

W tym samym dniu, po tym, jak nastąpiła fala wzrostu ceny Bitcoina na rynkach, Lee udzielił kolejnego wywiadu dla CNBC.  Powtórzył w nim swoją stawianą od dłuższego czasu prognozę, że Bitcoin osiągnie cenę 25.000 USD w ciągu najbliższych 8 miesięcy. Tom Lee, który jest znany ze swego optymizmu co do przyszłości największej kryptowaluty powiedział, że jest nadal pewien swej prognozy. Jak stwierdził:

„ Nadal czujemy pewność, że Bitcoin jest wielką nagrodą za ryzyko i sądzimy, że może osiągnąć 25.000 USD do końca tego roku.”

 

Kto przejawia najwięcej optymizmu?

Jeszcze większy optymizm co do ceny Bitcoina w przyszłości wyraża słynny inwestor Tim Draper. 12 kwietnia odbyła się impreza poświęcona technologii blockchain, zorganizowana przez jego własny uniwersytet (Draper University) w San Mateo w Kalifornii. W trakcie swojej przemowy, miliarder oznajmił prognozę, według której Bitcoin osiągnie cenę 250.000 USD do 2022 r. Do zgromadzonej publiczności powiedział, żeby „uwierzyli, że te niebotyczne liczby staną się prawdą”. Wypowiedź ta nie spotkała się jednak ze szczególnym entuzjazmem zgromadzonych osób, a także internautów. Niektórzy jednak pamiętają, że w 2014 r., kiedy cena Bitcoina oscylowała w okolicach 300 USD, Tim Draper już wtedy trafnie przewidział, że przekroczy ona 10.000 USD w 2017 r.

 

FXMAG kryptowaluty bitcoin za 250 tysięcy dolarów? bitcoin cena prognozy 2

Wykres BTC/USD - interwał 1M - źródło: Investing.com

 

Prognoza funduszu hedgingowego Pantera

Skromniejszą prognozę co do wzrostu ceny Bitcoina przedstawił fundusz hedgingowy Pantera Capital Management, inwestujący w kryptowaluty. Według informacji opublikowanej przez „Wall Street Journal” 13 kwietnia, zdaniem zarządzającego tym funduszem – Dana Moreheada – cena Bitcoina 6500 USD stanowiła minimum i jest „bardzo prawdopodobne”, że przekroczy ona 20.000 USD w tym roku. Już w grudniu 2017 r. Dan Morehead przewidywał, że cena Bitcoina mogłaby spaść o 50% zanim osiągnie nowe maksima.

W kwietniowym newsletterze Morehead wyraził przekonanie, że stanie się to w najbliższym czasie. Zwrócił także uwagę na to, że zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych w kryptowaluty doprowadzi do wzrostu na tym rynku. Rynkiem kryptowalut są zainteresowane m. in. Venrock i Soros Management Fund.

Morehead dodał, że według jego opinii jesteśmy na początku wieloletniego cyklu. Zwrócił także uwagę, że Bitcoin ostatnio spadł poniżej swojej 200-dniowej średniej kroczącej, co oznacza „wyjątkowy sygnał kupna”. Zarządzający funduszem podsumował swoje stanowisko słowami: Jeśli chcesz kupić za 7000 USD coś, co było za 20.000 USD, jest to prawdopodobnie dobry interes”.

Na razie spełniła się część tej prognozy, gdyż cena Bitcoina spadła poniżej 7000 USD w lutym tego roku, co oznaczało spadek o 65%. Od tego czasu cena Bitcoina wzrosła.

 

FXMAG kryptowaluty bitcoin za 250 tysięcy dolarów? bitcoin cena prognozy 3

Wykres BTC/USD - interwał 1D - źródło: Investing.com

 

Czy sprawdzą się te prognozy? Już w ciągu kilku miesięcy dowiemy się, czy cena Bitcoina przekroczy 20.000 USD w tym roku. Natomiast prognozy dotyczące ceny Bitcoina wynoszącej 125.000 lub 250.000 USD będziemy mogli zweryfikować dopiero za cztery lata.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk