• Odbierz prezent
Bitcoin wybiera kierunek północny. Czy altcoiny pójdą jego śladem?

Bitcoin (BTC/USD) zalicza bardzo udaną poniedziałkową sesję zyskując prawie 3.5%. Z altcoinów kroku dotrzymuje mu Ethereum ze wzrostami podobnego rzędu co Bitcoin. Słabiej spisują się Litecoin i Ripple odnotowując wzrosty odpowiednio ponad 2% i ponad 1.5%. Jak wygląda sytuacja na wykresach kryptowalut w kontekście najbliższych kilku sesji?

Cel na 11200 dla Bitcoina?

Najpopularniejszy przedstawiciel kryptowalut wybił się dziś z krótkiej konsolidacji i zmierza w stronę okrągłego poziomu 11000. Lokalny opór wynikający z obecności dołków poprzednich swingów znajduje się trochę wyżej, bo w okolicach 11200. Tam kurs Bitcoina powinien napotkać trudności i okaże się, na ile trwałe mogą być dalsze wzrosty.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC/USD), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC/USD), interwał dzienny

Ethereum z chęcią na wyższe poziomy

Lider niedawnych wzrostów Ethereum znajduje wsparcie w postaci linii trendu i prawdopodobnie szykuje się do ataku na 450. Na tej wysokości znajduje się prawe ramię potencjalnej formacji głowy z ramionami, która może zmienić tendencję na spadkową. Kluczowa będzie reakcja ceny w tym obszarze.

 Wykres 3. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs Ethereum (ETH.V), interwał dzienny

Litecoin zamknięty pomiędzy dwoma poziomami

Kurs Litecoina (LTC.V) po silnej sesji czwartkowej został zalany silną podażą w piątek. Korpus piątkowej świecy przykrył całą świecę czwartkową. Dziś w dalszym ciągu kurs znajduje się pod wpływem podaży, o czym świadczy górny cień budującej się świecy. W grze są tu dwa poziomy: spadki powinny przyspieszyć po przebiciu poziomu wsparcia na 46; natomiast żeby zobaczyć dalsze wzrosty popyt musi sobie poradzić z poziomem oporu na 51.

 Wykres 3. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs Litecoina (LTC.V), interwał dzienny

Czytaj także:

Kurs Ripple przed kluczową decyzją

Ripple w dalszym ciągu wykazuje niezdecydowanie co do kierunku. W tym momencie warto poczekać na rozstrzygnięcie. Przebicie poziomu oporu w okolicach 0.255-0.258 powinno spowodować kontynuację wzrostów. Natomiast spadki poniżej 0.23 będą dobrą okazją do otwarcia shortów.

 Wykres 4. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny

Wykres 4. Kurs Ripple (XRP.V), interwał dzienny  

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk