• Odbierz prezent
Bitcoin świeci już mocniej od złota
Z artykułu dowiesz się:

- Dlaczego na bitcoinie trwa rajd?

Investing.com - Na Bitcoinie szaleństwo. W czwartek cena wirtualnej waluty przekroczyła 1.800 dolarów za „sztukę”. To poziom, którego na tej "walucie" nikt jeszcze nigdy nie widział.

FXMAG forex bitcoin świeci już mocniej od złota xau/btc bitcoin 1

 

Aby móc sobie wyobrazić skalę tego szaleństwa, należy wiedzieć, że zaledwie w ciągu dwóch dni wartość waluty wzrosła o 100 dolarów, wzrosty są notowane już 18 dzień z rzędu, a od początku 2017 roku, wartość waluty "rozrosła się" o 81%!

Dla porównania i w przeciwieństwie do Bitcoina, złoto miało ostatnio gorszy czas. Osiągając cenę około 1.220 dolarów zanotowało najniższy poziom od 8 tygodni. Od 2013 roku, ceny żółtego metalu nie przekroczyły poziomu 1 500 dolarów.

Wracając do Bitcoina, komentatorzy spodziewają się, że cena wirtualnej waluty przekroczy w najbliższych dniach 1 900 dolarów.

Notowania XAU/BTC wyraźnie wskazują na to, że Bitcoin świeci teraz mocniej niż złoto i sprawdza się ludowe powiedzenie „nie wszystko złoto, co się świeci”, choć interpretacja tego starego powiedzenia zapewne powinna być teraz nieco inna.


Investing.com

Portal finansowy Investing.com został założony w 2007 roku i jest kompleksowym źródłem informacji oraz narzędzi związanych z rynkami finansowymi. Investing.com udostępnia m.in. notowania w czasie rzeczywistym, wykresy przesyłane strumieniowo, aktualne informacje finansowe, analizy techniczne, katalogi i listy brokerów, kalendarz ekonomiczny oraz narzędzia i kalkulatory. Strona internetowa dostarcza kompleksowych informacji na temat walut, indeksów, papierów wartościowych, kontraktów terminowych , opcji, towarów, stóp procentowych i obligacji. Mając rosnącą liczbę użytkowników na całym świecie, Investing.com jest wiodącym globalnym portalem finansowym, który nieustannie się rozwija, dodając nowe innowacyjne funkcjonalności i działy, zapewniając swoim czytelnikom optymalne wszechstronne źródło informacji

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk