• Odbierz prezent
Bitcoin w Salwadorze. Ponad połowa społeczeństwa nic o nim nie wie

Salwador zasłynął jako pierwsze państwo, uznające Bitcoin jako oficjalny środek płatniczy. W ostatnim czasie portal Cointelegraph poinformował, co mieszkańcy Salwadoru sądzą o tej kryptowalucie.

 

7 września ogłoszono, że Salwador stał się pierwszym krajem, w którym Bitcoin został uznany za oficjalny środek płatniczy. Ten kontrowersyjny ruch ze strony prezydenta Nayib’a Bukele nie spodobał się wielu obywatelom i wzbudził sceptycyzm Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Agencja Sherlock Communications z siedzibą w Sao Paulo przeprowadziła ankietę, co na temat Bitcoina sądzą obywatele Salwadoru.

Wynik badania sugeruje, że większość Salwadorczyków ma niewielką wiedzę na temat Bitcoina i innych kryptowalut. 54% respondentów nie wybrało żadnej odpowiedzi na pytanie, którą z 5 najpopularniejszych kryptowalut najlepiej znają. Najczęściej wybieraną odpowiedzią był Bitcoin (40%). Część respondentów wybrała także mniej znane kryptowaluty: Ethereum (9%), Litecoin (8%), Dogecoin (5%) i EOS (1%).

Ankieta zawierała także pytanie, co wzbudziłoby zaufanie obywateli Salwadoru do inwestowania w kryptowaluty. 18% respondentów za taki czynnik uznała odpowiednie regulacje, a 16% dostęp do bardziej wiarygodnych i przyjaznych w obsłudze platform. Inne pytanie dotyczyło tego, czy kryzys gospodarczy sprawiłby, że obywatele byliby bardziej skłonni inwestować w kryptowaluty. 35% ankietowanych wybrało odpowiedź przeczącą – kryzys nie zwiększyłby zaufania do kryptowalut, a 28% stwierdziło że byliby w takiej sytuacji znacznie mniej skłonni do inwestowania w tę klasę aktywów. 24% uczestników wybrało natomiast odpowiedź, iż kryzys skłoniłby ich do większego zainteresowania kryptowalutami. Jednak najwięcej respondentów – aż 41% wybrało opcję, że kryzys w żaden sposób nie wpłynąłby na ich stosunek do kryptowalut.

Większość ankietowanych nie przejawiała w stosunku do Bitcoina ani entuzjazmu ani niechęci. 42% z nich sądzi, że uznanie Bitcoina za legalny środek płatniczy nie jest ani dobrym ani złym pomysłem. 31% natomiast uważa to posunięcie za zły pomysł, a 29% ocenia go bardziej entuzjastycznie.

Większość Salwadorczyków wyraziło neutralną postawę i obojętność w sprawie perspektyw na przyszłość kryptowalut w tym kraju. Nie mieli oni zdania w tej sprawie lub uznali, że kryptowaluty nie mają w tym kraju przyszłości.

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk