• Odbierz prezent
Bitcoin kryptowaluty

Gigant inwestycyjny BlackRock poinformował o swoim zainteresowaniu rynkiem kryptowalut. Wiadomość ta ucieszyła inwestorów. Rynek kryptowalut zareagował wzrostem cen. Wiąże się duże nadzieje na wejście w ten rynek inwestorów instytucjonalnych.

 

 

BlackRock zainteresowany Bitcoinem

16 lipca portal Financial News oznajmił, że największy światowy dostawca ETF – BlackRock jest zainteresowany możliwościami inwestycji w Bitcoin.

BlackRock poinformował o utworzeniu grupy roboczej mającej na celu ocenę potencjalnego zaangażowania w Bitcoin.

Warto wspomnieć, że ta ogromna firma zarządza aktywami o wartości 6,3 bln USD. BlackRock powstał w 1988 r. Posiada udziały w największych bankach i innych dużych spółkach. Inwestuje także na innych rynkach, takich jak rynek obligacji, surowców, funduszy hedgingowych.  Główna działalność polega na zarządzaniu finansami innych inwestorów. Firma jest też dostawcą instrumentów finansowych, wśród których największą popularnością cieszą się ETF.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Reakcja rynku

Na wieść o rozpoczęciu prac nad wejściem giganta inwestycyjnego w rynek kryptowalut, cena Bitcoina zareagowała wzrostem, przekraczając 6 600 USD. Dzisiaj wzrost ten jest kontynuowany. W ślad za Bitcoinem, wzrosły także ceny pozostałych kryptowalut.

Wczorajsze wzrosty mogą stanowić pierwszą oznakę odwrócenia negatywnej tendencji na rynku, którą widzieliśmy w ostatnim czasie.

Według CoinMarketCap, w ciągu ostatnich 24 godzin, 10 kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej odnotowało wzrost pomiędzy 4 a 9%.

 

 FXMAG kryptowaluty bitcoin w górę - blackrock zainwestuje w kryptowaluty bitcoin btc usd btcusd xbt kryptowaluty bitcoin coinbase blackrock 1

Źródło: Coin360

 

Zachęta dla inwestorów instytucjonalnych

Pozytywne wieści dotyczące zainteresowania BlackRock rynkiem kryptowalut, zwiększają nadzieję, że inwestorzy instytucjonalni zwiększą swoje zaangażowanie na tym rynku. Do tej pory się raczej go obawiali, głównie ze względów związanych z regulacjami i bezpieczeństwem.

W ostatnim czasie doradca CNBC – Ran Neuner wyraził odważne stwierdzenie, że rajd byka na rynku kryptowalut w 2017 r. był dopiero „rozgrzewką” przed czymś większym. Wiąże on duże nadzieje na wzrosty na rynku kryptowalut spowodowane zaangażowaniem inwestorów instytucjonalnych.

Warto wspomnieć, że rynek kryptowalut stara się coraz bardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów instytucjonalnych. Przykładem jest giełda kryptowalut Coinbase, która w ostatnim czasie oferuje usługi dedykowane inwestorom instytucjonalnym. Coinbase wycenia, że tacy inwestorzy mogliby zainwestować około 10 mld dolarów, które do tej pory pozostawały przez nich niewykorzystane.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk