• Odbierz prezent
Bitcoin to the Moon- kurs bitcoina wbija się w szeroką strefę oporową. Będzie radość czy lament?

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami z poprzedniego wpisu, kurs bitcoina wdrapuje się na coraz wyższe poziomy. Co ciekawe, jesteśmy obecnie świadkami rozgrywki, od której zależą losy ATH (all time high).

Kryptowaluta bitcoin (BTC) kontynuuje rajd w górę

Długo trzeba było czekać na ostateczne przebicie magicznej bariery 10000 punktów, ale gdy już kurs bitcoina sobie z nią poradził, mamy do czynienia z kontynuacją szarży byków. Kupujący w bardzo szybkim tempie zabierają się za kluczową strefę dla kryptowaluty bitcoin (BTC), którą jest wspominany już wielokrotnie zakres 12000-14000 dolarów. Jeżeli uda się przepchnąć kurs bitcoina powyżej tej bariery podażowej, wtedy zrobi się naprawdę interesująco.

 Wykres 1: Kurs bitcoina (2 lata)

Wykres 1: Kurs bitcoina (2 lata)

Apetyt na bitcoinie (BTC) rośnie w miarę jedzenia

Po wybiciu 10000 dolarów, przedstawialiśmy sobie 2 scenariusze. Pierwszy zrealizował się jeszcze tego samego dnia, natomiast, ten bardziej optymistyczny jest już na ukończeniu. Chodziło o to, że kurs bitcoin ma przed sobą ruch wzrostowy wynikający z zasięgu masztu potencjalnej formacji chorągiewki.

 Wykres 2: Kurs bitcoina (1 rok)

Wykres 2: Kurs bitcoina (1 rok)

Teraz, gdy wiemy, że kupujący mają apetyt na kryptowalutę bitcoin (BTC) nawet po wyższych cenach, możemy się pokusić o wyznaczenie podobnej formacji, ale z jeszcze większego interwału. Jednak to nie poziom 16000 dolarów byłby największą nagrodą dla byków w przypadku tak ambitnego ruchu wzrostowego, a otwarta droga do all time high. Później na horyzoncie byłby jedynie księżyc…

Wykres: Kurs bitcoina (3 lata) 

Wykres: Kurs bitcoina (3 lata)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk