• Odbierz prezent
Bitcoin runął w dół! Już grubo poniżej 10 tysięcy dolarów USD za BTC. Największa kryptowaluta pociągnęła za sobą Ethereum, XRP i Binance Coina

Sprawdźmy aktualne ceny popularnych kryptowalut i opiszmy to, jak zmieniały się w ciągu ostatnich dni. W naszej analizie zajmiemy się kursami Bitcoina (BTC/USD), Ethereum (ETH/USD), Ripple (XRP/USD), Binance Coina (BNB/USD). Należy pamiętać o tym, że wiele wykresów za parę towarzyszącą danemu altcoinowi przyjmuje często Bitcoina (BTC), my w tym zestawieniu stawiamy natomiast na kurs dolara USD.

 

Kurs Bitcoina (BTC/USD)

wykres kursu Bitcoina do dolara USD

Wykres Bitcoina do kursu dolara USD.

Bitcoin 28 sierpnia o godzinie 18:00 runął w dół. Błyskawicznie spadliśmy z poziomu 10200 USD do pułapu 9560 dolarów w najniższym momencie. Następnie mieliśmy do czynienia z kolejnymi, mniej dynamicznymi, spadkami. Obecnie kurs BTC/USD znajduje się w konsolidacji. Aktualnie za jednego Bitcoina zapłacimy 9572,18 dolara USD.

Kurs Ethereum (ETH/USD)

wykres kursu Ethereum do dolara USD

Wykres Ethereum do kursu dolara USD.

Ethereum zachowywało się w ostatnich dniach bardzo podobnie do Bitcoina (BTC). Spadki największej kryptowaluty doprowadziły do symultanicznego zniżkowania ETH 28 sierpnia. Następujące po tym spadki nie były duże i płynnie przeszły w ruch boczny. Aktualna cena Ethereum to 169,17 dolara USD.

Kurs Ripple (XRP/USD)

wykres kursu XRP do dolara USD

Wykres XRP do kursu dolara USD.

XRP, choć mocno zniżkowało w tym samym czasie, co dwie wspomniane wyżej kryptowaluty, to późniejszy kurs waluty Ripple był trochę inny. Mieliśmy bowiem do czynienia ze sporym zwyżkowaniem 29 sierpnia o godzinie 17:00. Nastąpiły po nim spadki, które płynnie przeszły w stan obecny – konsolidację. Aktualny kurs XRP to 0,25580 dolara USD.

Kurs Binance Coina (BNB/USD)

wykres Binance Coina do kursu dolara USD

Wykres Binance Coina do kursu dolara USD.

Binance Coin (BNB) rozpoczął zniżkowanie z dwugodzinnym opóźnieniem: dopiero o 20:00 (28 sierpnia). Następnie spadaliśmy w dół aż do 10:00 następnego dnia (29 sierpnia), po czym nastąpiło wyhamowanie i trwająca do teraz konsolidacja. Obecnie za jednego Binance Coina zapłacimy 22,3065 dolara USD.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk