• Odbierz prezent
Bitcoin kryptowaluty BTC

Ostatnie wzrosty ceny Bitcoina są powodem zadowolenia dla większości inwestorów. Cieszą się oni osiągniętymi zyskami. Jednak nie wszyscy mają powody do radości. Niektórzy na wzroście ceny Bitcoina ponieśli straty. Kto stracił na wzroście ceny znanej kryptowaluty?

 

Po długo trwających spadkach, w ostatnim czasie cena Bitcoina przekroczyła 7000 USD. Ostatnio trwający rajd byka spowodował wzrost ceny tej kryptowaluty o ponad 10%, a jej kapitalizacja rynkowa wzrosła o 20 mln USD.

Podczas, gdy większa część społeczności użytkowników kryptowalut cieszy się z tego wzrostu na rynku, są też tacy, którzy mają powody do rozpaczy. Są to inwestorzy grający na spadek ceny Bitcoina. Trwający w ostatnim czasie trend wzrostowy spowodował stratę 180 milionów dolarów na krótkich pozycjach na BTC.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Gra na spadek

Krótka sprzedaż odnosi się do tych inwestorów, którzy zarabiają na spadku ceny danego aktywa na rynku. Obstawiają oni rynek niedźwiedzia. Tacy gracze sprzedają pożyczoną kryptowalutę i odkupują ją, gdy cena spadnie, zwracają pożyczone środki i realizują zysk.

Pozycje krótkie są przeciwieństwem pozycji długich. Inwestorzy zajmujący pozycje długie, zarabiają, gdy wartość kryptowaluty lub innego aktywa rośnie, a tracą, gdy spada.

 

Pechowcy na giełdzie BitMEX

BitMEX jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. Dostarcza korzystającym z niej inwestorom dźwigni finansowej. Najniższy oferowany poziom dźwigni wynosi na BitMEX 1:10, a najwyższy 1:100. Oznacza to, że wystarczy mieć depozyt od 1 do 10% wartości transakcji, by móc ją zawrzeć, a w razie niepowodzenia tylko tyle się traci.

W ostatnim czasie Bitcoin doświadczył nieoczekiwanego przez niektórych graczy wzrostu. Ich zdaniem nie było żadnych przesłanek ku temu. Grający na spadek zostali zaskoczeni. Na giełdzie BitMEX stracili łącznie 180 mln USD w ciągu 20 minut trwania tego wzrostu.

Według Cumbarland – firmy zajmującej się miningiem, sześć spośród zamkniętych ze stratą pozycji krótkich miało wartość około 10 mln USD.

Według danych BitMEX, ponad 30 graczy zamknęło swoje krótkie pozycje na tej platformie.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk