• Odbierz prezent
Bitcoin puka do bram piekieł – kurs znów poniżej 10 tys. dolarów

O ile w 2017 roku co rusz pisano o tym, że kurs Bitcoina przebija kolejną okrągłą barierę, to w 2018 roku większość wzmianek o cenie tej kryptowaluty wzbudza raczej niepokój jej posiadaczy. Dziś cena Bitcoina spadła poniżej kluczowego wsparcia i jeśli szybko nie wygrzebie się z tych opałów, to może nas czekać kolejny impuls spadkowy.

 

Od dwóch tygodni poziom 10 tys. dolarów wstrzymywał spadki na rynku Bitcoina. W tym czasie cena kilkukrotnie zbliżała się do tego wsparcia, ale za każdym razem kupujący wyciągali ją w górę. Kolejne reakcje popytu były jednak coraz słabsze i w rezultacie wsparcie pękło. Z technicznego punktu widzenia, jeśli notowania Bitcoina wrócą jeszcze dziś powyżej poziomu 10 tys. dolarów, to sytuacja techniczna wciąż pozostanie zrównoważona i podstawowym scenariuszem będzie utrzymanie ruchu bocznego. W przeciwnym wypadku realny stanie się zjazd w kierunku strefy 7-8 tys. dolarów, wywołany paniczną ucieczką, w szczególności osób, które kupowały kryptowalutę w okolicy ceny 10 tys. dolarów, licząc na to, że z tego poziomu nastąpi odbicie w górę.

Słabość kupujących sygnalizowana była już wcześniej poprzez słabnące zainteresowanie ze strony kupujących kryptowalutę, a także osób wyszukujących informacje na jej temat. Na ten moment brak jest czynników, które przyciągnęłyby na rynek nowych kupujących. Ci są odstraszani spadkami ceny aktywa, która mieła przecież wiecznie rosnąć, a także negatywnymi informacjami, czy to o zacieśnianiu regulacji, czy zakazie reklam na Facebooku, czy o kradzieżach kryptowalut takich jak np. ta dotycząca japońskiej giełdy Coincheck.

 

BTC/USD

bitkojn


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk