• Odbierz prezent
Bitcoin - popularność spadła bardziej niż kurs. Ethereum w strefie oporu. Genialna sesja Ripple. Rośnie Binance Coin, EOS, Stellar

Gdy analizujemy rynek kryptowalut nasza uwaga skupia się głównie na Bitcoinie oraz Ethereum. Te dwie kryptowaluty, pod względem kapitalizacji, odpowiadają za 75% wartości całego rynku. W przeciągu ostatnich 7 dni kurs Bitcoina zmienił się o zaledwie 1,67%, natomiast kurs Ethereum wystrzelił o 20%! Gdyby nie wczorajsza sesja na kryptowalucie Ripple to właśnie ETH/USD byłby liderem wzrostów wśród najważniejszych kryptowalut na rynku. Pojawił się optymizm na altcoinach, co w przeciągu ostatnich 12 miesięcy, nie jest rzeczą spotykaną.

Kurs Bitcoina utrzymuje się w rynkowym niebycie

Tendencja boczna to w zasadzie najgorsza rzecz, która może spotkać inwestorów średnio oraz długoterminowych. Rosną koszty utrzymywania pozycji, a kurs stoi w miejscu. Tak właśnie od kilku sesji wygląda sytuacja na parze Bitcoin do dolara BTC/USD. Kurs cały czas uparcie oscyluje w granicach 10.200,00 USD. Analiza od kilku sesji się nie zmienia. Natomiast chciałbym zwrócić uwagę na inną, bardzo istotną kwestię.

Zainteresowanie Bitcoinem google trendsPopularność frazy Bitcoin w wyszukiwarce Google

Od historycznego maksimum do aktualnego kurs Bitcoina przeceniony został o 50%. W najlepszym momencie BTC/USD sięgał poziomu 20 000 dolarów. To wtedy medialnie Bitcoin zyskiwał najwięcej. Wg google trends to na koniec grudnia 2017 przypada maksymalne zainteresowanie kryptowalutą Bitcoin. Pomimo tego, że kurs BTC/USD odrobił już znaczącą część strat to jego medialna pozycja jest mizerna. Zainteresowanie frazą Bitcoin jest 10 krotnie niższe niż w szczytowym okresie hossy. Wzrosty nie pomogły. To oznacza, że nawet przełamanie progu 20 tysięcy dolarów w przyszłości niekoniecznie przyniesie wzrost popularności Bitcoina. Na razie temat kryptowalut to temat geekowy, który przyciąga amatorów szybkich pieniędzy.  

Kurs Bitcoina wykresWykres kursu Bitcoina. BTC/USD utrzymuje się w wąskiej konsolidacji

Kurs Ethereum ETH/USD osiągnął docelową wartość

Analiza techniczna wykonana kilka dni temu bardzo ładnie się zrealizowała. Osiągnęliśmy pułap ponad 200 dolarów. Przełamanie tego poziomu przyniosło wejście w istotną strefę oporu. Dolne ograniczenie tej strefy wynosi 212 dolarów, natomiast górne to okolice 233 dolarów. Jeżeli pomiędzy tymi poziomami pojawią się sygnały spadkowe, to część inwestorów, może traktować je jako rzetelny komunikat do pojawienia się głębszej korekty.

Kurs Ethereum wykresWykres kursu Ethereum. ETH/USD zrealizowało główny scenariusz

Kurs Ripple i Stellara wystrzelił w górę

Bardzo ładnie sytuacja wygląda na kryptowalutach: Ripple, Stellar oraz EOS. O ile Ripple cały czas utrzymuje się w tendencji bocznej i aktualny impuls może być tylko chwilowe, o tyle w przypadku Stellara oraz EOSa można mówić o szansie na przełamanie tendencji spadkowych. W przypadku EOS poziomem docelowym wzrostów mogą być okolice 4.85 USD. Dla Stellara to okolice 7 centów.

Kurs Ripple WykresWykres kursu Ripple. Czy w końcu nastąpi przełamanie niezbyt udanej passy?

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk