• Odbierz prezent
Bitcoin po 100 tys. USD w 2021 roku – tak uważa Lark Davis
fot. freepik.com

Bitcoin spadł ostatnio poniżej 30 000 USD. Odbił jednak po rozmowie Elona Muska z Jackiem Dorseyem. Mimo to wiele instytucji przewiduje ogromny krach rynkowy. Innego zdania jest jednak Lark Davis, kryptowalutowy influencer i YouTuber. Wierzy on, że Bitcoin wciąż ma szansę osiągnąć poziom 100 000 USD do końca roku.

Według niego katalizatorami, które mogą sprawić, że tak się stanie są zainteresowanie instytucjonalne, pozytywny sentyment rynkowy oraz wskaźniki techniczne Bitcoina.

Analiza techniczna BTC

Według Davisa, historia może się powtórzyć. Co dokładnie ma na myśli influencer? Ogromny wzrost, po którym następuje długa brutalna korekta, a następnie odbicie ze spektakularnym wzrostem i przebicie rekordu wszech czasów. Ethereum zrobiło prawie to samo w 2017 roku i zakończyło rok 237-procentowym wzrostem. Zaraz po tym, jak cyfrowe aktywo straciło 69 procent swojej wartości, potrzeba było 6 miesięcy trendu bocznego, aby nastąpiło odbicie.

Lark Davis zaznaczył, że Bitcoin, aby osiągnąć 100 000 dolarów będzie musiał zanotować prawie 50-procentowy wzrost od swojego ATH.

Historia się nie powtarza, ale się rymuje.

Nastroje inwestorów

Davis wyjaśnił, że rynek Bitcoina wygląda niedźwiedzio pod względem sentymentu. Indeks strachu i chciwości utrzymuje się poniżej wartości 25 już od ponad dwóch miesięcy. Chociaż nie wygląda to dobrze, według Davisa sytuacja może się szybko zmienić. Uważa on, że niedźwiedzi sentyment został wywołany przez doniesienia medialne na temat regulacji, Chin oraz teorie o “końcu kryptowalut”.

Sentyment będzie świetnym katalizatorem, który wyśle Bitcoina do poziomu 100 tysięcy dolarów. Według ankiety przeprowadzonej przez Davisa, 44 procent respondentów zgodziło się, że Bitcoin może wznieść się do 100 tysięcy dolarów. 28 procent stwierdziło, że nigdy do tego nie dojdzie, a pozostali oświadczyli, że ich to nie obchodzi.

Paliwo rakietowe Bitcoin

Hossa rozpoczęła się latem 2020 roku za sprawą DeFi. Z kolei w IV kwartale 2020 roku i I kwartale 2021 roku swoje dwa grosze dołożyli inwestorzy instytucjonalni.

Lark Davis uważa, że kolejną hossę może wywowałać Bitcoinowy ETF. Aktualnie do SEC zostało złożonych już 13 wniosków od gigantów takich jak np. Ark Invest czy VanEck. Na chwilę obecną Brazylia i Kanada zatwierdziły już kilka ETF-ów. Warto tutaj zauważyć, że ETF-y na złoto wywołały siedmioletnią hossę, która przyniosła ok. 400% zysku.

Pytając czy BTC osiągnie 100 000 dolarów należy zabytać kiedy, a nie czy.

Czy cena Bitcoina osiągnęła dołek?

Lark Davis wyjaśnił również, że cena Bitcoina niekoniecznie jest na dnie, pomimo potencjału, aby wejść w sześciocyfrową strefę. Według niego, obecne metryki nie sygnalizują hossy, ponieważ wolumen rynkowy nie wygląda zbyt dobrze. Davis zaznaczył, że Bitcoin nie odzyskał jeszcze swojej 50-dniowej prostej średniej kroczącej.

Bez tego trudno jest mówić o bykach wchodzących na rynek… Niedźwiedzie wciąż rządzą.

Pomimo rynku niedźwiedzia, influencer poradził inwestorom, aby nie kupowali na dnie i nie sprzedawali na szczycie.

Pieniądze zarabia się pomiędzy.

Nadal istnieje nadzieja dla rynku, ponieważ na rynek napływają duże pieniądze. Ark Invest zwiększył swoją ekspozycję na Bitcoina, kupując 140 000 akcji Grayscale o wartości 3,3 mln USD. Alameda Research kierowana przez Sama Bankmana-Frieda również kupiła spore ilości poniżej 30 000 USD. Obecnie mamy do czynienia ze zmianą narracji.

W stronę kryptowalut zwracają się ultra-bogaci, a 45 procent biur rodzinnych chętnie w nie wchodzi. Manipulatorzy są gotowi, aby przełączyć przełącznik byka.

BeInCrypto Polska - Bitcoin po 100 tys. USD w 2021 roku – tak uważa Lark Davis


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk