• Odbierz prezent
Bitcoin odwraca trend - czy to już czas na wzrosty ?
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja techniczna na Bitcoinie - BTC/USD

W ostatnich dniach można zauważyć wyraźne wyhamowanie spadków na kursie BTC/USD (Bitcoin). Cena zdołał wybić górą układ Overbalance, co może być sygnałem do odwrócenia trendu, bądź chociaż większej korekty wzrostowej.

Jeżeli chodzi o sytuację techniczną, oprócz wybicia układu OB, kurs zdołał także pokonać górne ograniczenie kanału spadkowego. W tej chwili kluczowym oporem jest poziom 6800$, jeżeli dojdzie do jego przełamania, należy spodziewać się przyspieszenia ruchu wzrostowego.

Wykres 1. Krypto - BTC/USD interwał H1

FXMAG kryptowaluty bitcoin odwraca trend - czy to już czas na wzrosty ? bitcoin btc usd btcusd xbt bitcoin btc/usd rgr kryptowaluty 1

źródło: tradingview

 

Przyglądając się wykresowi o interwale H2, wyraźnie widać formację pochodzącą z klasycznej analizy technicznej - odwróconą głowę z ramionami (oRGR). Jeżeli kurs zdoła przebić poziom 6800$, czyli linię szyi, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku 7365$, a nawet 8400$ w dalszym terminie. Z drugiej strony, pojawienie się podaży przy 6800$, może ponownie sprowadzić kurs Bitcoina w okolice 6400$, a nawet 6000$. Znajdujemy się więc w kluczowym miejscu i na pewno warto sprawdzać zachowanie ceny w najbliższych dniach.

Wykres 2. Krypto - BTC/USD interwał H2

FXMAG kryptowaluty bitcoin odwraca trend - czy to już czas na wzrosty ? bitcoin btc usd btcusd xbt bitcoin btc/usd rgr kryptowaluty 2

źródło: tradingview

Nie wiesz dlaczego wyznaczyłem strefy wsparcia i oporu akurat w taki sposób? Kliknij tutaj i poznaj Harmonic Trading od podstaw. Zobacz także materiały video.

Więcej moich analiz i pomysłów na handel znajdziesz na portalu Trading Dot 

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Łukasz Stefanik

Analityk Rynków Finansowych XTB. Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Transakcje i analizy Łukasza możesz śledzić na TradingDot.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk