• Odbierz prezent
Bitcoin niebawem powyżej 16 tysięcy dolarów?! Notowania IOTY, Ripple oraz Ethereum. Rynek kryptowalut czeka na rajd?

Zobaczmy, co dzieje się obecnie na rynku kryptowalut. Przyjrzymy się kursom Ethereum (ETH) wobec dolara, Bitcoina w stosunku do dolara (USD), Ripple w relacji do amerykańskiej waluty oraz IOTY wobec BTC. Mamy obecnie do czynienia z bardzo interesującą sytuacją na rynku walut cyfrowych. Kondycja większości altcoinów jest warunkowana kursem Bitcoina, największej oraz najstarszej kryptowaluty. 16 tysięcy dolarów stanowi istotny punkt oporu dla BTC. Przebicie tegoż oporu znacząco przybliżyłoby nas do dotarcia do ATH Bitcoina, które znajduje się w okolicach poziomu 20 tysięcy dolarów USD.

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

Ripple (XRP) wobec USD

kurs kryptowaluty Ripple

Wykres kursu kryptowaluty firmy Ripple (XRP) do dolara (USD)

Ripple (XRP) znajduje się dziś w ruchu zwyżkującym, choć obecnie mamy do czynienia z delikatną zniżką. Jedno XRP to w tej chwili wydatek 0,25007 dolara. Oporem dla kursu kryptowaluty Ripple jest pułap 0,26 dolara USD.

Jeszcze więcej darmowej wiedzy!

Ethereum w relacji do dolara amerykańskiego

kurs Ethereum (ETH)

Wykres kursu Ethereum (ETH) w relacji do dolara (USD)

Kurs kryptowaluty Ethereum mocno poszedł w dół w ciągu ostatnich godzin. Za jedno Ethereum (ETH) należy obecnie dać 470,33 USD. Punktem wsparcia dla kursu ETH jest obecnie poziom 455 dolarów.

Kursy kryptowaluty IOTA (MIOTA) wobec Bitcoina (BTC)

kurs kryptowaluty IOTA względem Bitcoina

Wykres kursu kryptowaluty IOTA (MIOTA) w relacji do Bitcoina (BTC)

Kurs IOTY osłabiał się w ciągu ostatnich godzin względem kursu Bitcoina. Jedna MIOTA to obecnie wydatek rzędu 16320 satoshi. Punktem oporu dla IOTY jest pułap 16140 satoshi.

Kurs Bitcoin wobec dolara (USD)

kurs Bitcoina do dolara amerykańskiego

Wykres kursu Bitcoina wobec dolara amerykańskiego (USD)

Kurs Bitcoina przez większą część dzisiejszej sesji zdecydowania zwyżkował. Ostatnie godziny to nieznaczna deprecjacja największej kryptowaluty. Za jednego Bitcoina (BTC) należy teraz dać 15832,21 USD. Punktem oporu dla kursu Bitcoina są obecnie okolice 16 tysięcy dolarów. Przebicie tego pułapu może nieść za sobą znaczne wzrosty kursu Bitcoina (BTC).

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Janek Gajewski

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Wydziału Ekonomii Finansów i Zarządzania. Aktywny inwestor obecny na rynku Forex od 9 lat. Inwestuje głównie na długoterminowych pozycjach i specjalizuje się w analizie technicznej. Pracował w bankowym dziale analiz na stanowisku anlityk finanoswy.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk