• Sklep
  • Odbierz prezent
Bitcoin Brian Kelly

Brian Kelly jest założycielem i CEO firmy BKCM LLC, zajmującej się inwestycjami w waluty cyfrowe. 2 kwietnia udzielił on wywiadu CNBC, w którym powiedział, że następnym celem dla Bitcoina będzie 6000 USD. Jakie czynniki przemawiają za tą prognozą?

 

W czasie rozmowy z CNBC, Brian Kelly stwierdził, że prawdopodobnie uzasadnionym celem tego ruchu ceny Bitcoina jest poziom w okolicach 6000 USD. To oświadczenie Kelly’ego było następstwem ostatnich wzrostów ceny Bitcoina o 15% i przełamania poziomu 5000 USD po raz pierwszy od listopada.

Kelly zasugerował, że rynek kryptowalut uklepuje dno. Jak stwierdził: „Wszystkie wskazania, które mamy – czy to fundamentalne, techniczne, czy analiza ilościowa, którą wykonujemy – wszystko sugeruje, że prawdopodobnie zaczęliśmy proces uklepywania dna. Co ciekawe, w tym ruchu dzieje się to przy poprawiających się fundamentach i poprawiającym się sentymencie inwestorów instytucjonalnych.”

Kelly przypuszcza, że właśnie inwestorzy instytucjonalni są jednym z głównych czynników wzrostu cen na rynku kryptowalut, mówiąc: „Nawet osoby indywidualne z aktywami o wysokiej wartości czy firmy rodzinne zaczynają się poważnie tym interesować. Jest kilka dużych firm brokerskich, które wprowadzają pewne rozwiązania depozytowe dla klientów. Więc dzieje się całkiem sporo pod powierzchnią.”

W lutym Kelly powiedział w wywiadzie dla portalu Cointelegraph, że Bitcoin jest niedowartościowany o 50%, odnosząc się do jego ceny w tamtym czasie. Jednocześnie Kelly wtedy dodał, że nie byłby zaskoczony, gdyby Bitcoin zszedł do 1500 USD w krótkim terminie.

 

Brian Kelly jest znanym miłośnikiem kryptowalut i autorem książki „The Bitcoin Big Bang”. W 2015 r. został określony przez „Inside Bitcoin” jako jedna z 30 najbardziej wpływowych osób związanych z Bitcoinem. Chętnie udziela wywiadów na temat kryptowalut, a zwłaszcza Bitcoina.

W 2013 r. Brian Kelly założył firmę BKCM LCC z siedzibą w Nowym Jorku, zarządzającą inwestycjami na globalnym rynku, w tym również w waluty cyfrowe.

 

Warto wspomnieć, że w zeszłym miesiącu Arthur Hayes – CEO platformy handlowej BitMEX wyraził przewidywanie, że Bitcoin powróci do poziomu 10 000 USD w tym roku. Według Hayesa powrót do wzrostów zacznie się na początku czwartego kwartału 2019 r. Dodał, że 20 000 USD jest ostatecznym celem odbicia. Jednocześnie zwrócił uwagę na to, że wzrost ceny Bitcoina od 1 000 USD do 10 000 USD zajął 11 miesięcy, natomiast wzrost z 10 000 USD do 20 000 USD nastąpił w czasie krótszym niż 1 miesiąc.

W ostatnim czasie cena Bitcoina wynosi ponad 4900 USD.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk