• Odbierz prezent
Bitcoin najlepszą życiową inwestycją meksykańskiego miliardera

Portal Cointelegraph poinformował, że drugi najbogatszy człowiek w Meksyku – Ricardo Salinas Pliego twierdzi, że Bitcoin jest jego najlepszą inwestycją w życiu.

 

W ostatnim czasie w wywiadzie dla portalu Cointelegraph Ricardo Salinas Pliego – prezes konglomeratu Grupo Salinas i drugi najbogatszy człowiek w Meksyku powiedział, że kupił swój pierwszy bitcoin w 2013 r., kiedy był wówczas wart około 200 dolarów. Według miliardera, była to jego „najlepsza inwestycja w życiu”. Nabyty bitcoin trzymał aż do szczytów cenowych w 2017 r. Spieniężył swą inwestycję po cenie 17 000 USD. Później dokonał ponownego zakupu po niższej cenie. Jak stwierdził żartem: „Zawsze wracamy na miejsce zbrodni.” Warto wspomnieć, że pod koniec 2018 r. cena Bitcoina spadła w okolice 3500 USD.

Obecnie Salinas ma około 10% swych płynnych aktywów w postaci BTC i nie planuje ich sprzedać w najbliższym czasie. Dodał: „Chcę na nich siedzieć przez kolejne pięć lub dziesięć lat.” W tej chwili cena Bitcoina wynosi około 26 900 USD, więc niewątpliwie miliarder ma powody do zadowolenia.

Według Salinasa, właściwości Bitcoina są szczególnie atrakcyjne w gospodarkach Ameryki Południowej, gdzie tradycyjna waluta  łatwo traci wartość, a inflacja galopuje. Stwierdził: „To, co dzieje się w Wenezueli, w Argentynie, gdzie pieniądz fiducjarny upada., to jest skandal. (…) To naprawdę otwiera oczy na problem pieniądza fiducjarnego.”

Salinas wskazuje także, że Bitcoin jest naturalnym efektem ewolucji pieniądza – z fizycznego do cyfrowego. Jak dodał: „Wprawdzie Bitcoin to bity i bajty w eterze, ale dobrą rzeczą jest to, że nie może zostać zdeprecjonowany i nie można go łatwo skonfiskować.”

Ricardo Salinas Pliego jest meksykańskim przedsiębiorcą – założycielem i prezesem Grupo Salinas – grupy firm zajmujących się telekomunikacją, mediami, usługami finansowymi i handlem detalicznym. Według magazynu Forbes, jego majątek netto w 2020 r. jest wyceniany na 12,8 mld USD.

Znanego miliardera wyprzedza Carlos Slim Helu – najbogatszy człowiek w Meksyku, którego wartość majątku jest wyceniana na 59,7 mld USD. Niestety nie wiemy, czy posiada on kryptowaluty w swym portfelu.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk