• Odbierz prezent
Bitcoin kryptowaluty

25 września portal informacyjny The London Economic poinformował, że brytyjska policja sprzedaje na aukcji skonfiskowane bitcoiny o łącznej wartości pół miliona funtów. Jest to kolejna aukcja, w ramach której są sprzedawane kryptowaluty uzyskane z przestępstwa.

 

 

Według informacji portalu The London Economic, brytyjska policja przejęła fundusze w kryptowalucie Bitcoin (BTC) od przestępcy, który świadczył usługi hakerskie w zamian za zapłatę w tej kryptowalucie, a także nielegalnie sprzedawał dane osobowe. Jest to pierwsza aukcja w imieniu władz Wielkiej Brytanii, na której można zakupić walutę cyfrową. Inne skonfiskowane rzeczy, które pójdą pod młotek to m. in. samochody, biżuteria z diamentami, luksusowe zegarki, w tym 18-karatowy Gold Rolex. Aukcja rozpocznie się w dniu dzisiejszym i zakończy jutro (26 września).

Aukcja ta jest zarządzana przez dom aukcyjny Wilsons Auctions z siedzibą w Irlandii. Warto wspomnieć, że ten właśnie dom aukcyjny zorganizował podobną aukcję w marcu 2019 r. w imieniu władz Belgii. Wówczas miała miejsce sprzedaż skonfiskowanych BTC i innych kryptowalut o łącznej wartości ponad 400 000 USD. Środki te zostały skonfiskowane przez policję, gdyż pochodziły z handlu narkotykami za pośrednictwem Darknetu.

Pierwszym krajem, w którym organy państwowe zorganizowały aukcję kryptowalut pochodzących z nielegalnych źródeł, były Stany Zjednoczone. Miało to miejsce w 2014 r., kiedy doszło do konfiskaty środków związanych z Silk Road. Wówczas informowano, że słynny amerykański inwestor Tim Draper wygrał tę aukcję, nabywając wszystkie wystawione na sprzedaż 29 056 BTC, uprzednio należące do Silk Road.

Warto wspomnieć, że w 2018 r. informowano, że także władze Finlandii zajmowały się sprzedażą skonfiskowanych 2000 BTC.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk