• Odbierz prezent
Bitcoin - krach czy powrót do 20.000 USD

Sytuacja na instrumencie bitcoin (BTCUSD) od początku roku mocno rozczarowuje. Z miesiąca na miesiąc słabnący wolumen daje do zrozumienia, że największy pump and dump mamy już za sobą. Popularność frazy bitcoin zdaje się tylko ten scenariusz potwierdzać. Aktualnie jesteśmy na tych samych poziomach wyszukiwania informacji o bitcoinie na jakich byliśmy na początku 2017roku.

Popularność frazy bitcoin

Wykres 1. Popularność frazy bitcoin w google. Źródło google trends

 

Czy jest szansa na ponowne gwałtowne wzrosty kursu bitcoina (BTCUSD)?

Tak jak z każdą bańką spekulacyjną tak i z bitcoinem możemy mówić o realizacji standardowego scenariusza przegrzania rynku. Media już w zdecydowanie mniejszym stopniu interesują się tematem bitcoina. Co gorsza pojawiają się pierwsze grupy osób, które na kryptowalutach takich jak bitcoin straciły i to straciły dużo. Z klasycznego american dream przechodzimy w normalny rynek, na którym większość uczestników traci.

Nie możemy przekreślać sytuacji, że kurs bitcoina (BTCUSD) w przyszłości przekroczy poziom 20.000,00 USD. Nie przyjdzie to jednak szybko i na pewno nie będzie to tak łatwe jak na przełomie 2017 i 2018 roku.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Ucywilizowanie bitcoina oraz całego rynku kryptowalut

Rynek kryptowalut o ile miał być przystanią wolności, o tyle aktualnie zaczyna przyjmować i dostosowywać do siebie reguły znane ze świata finansów. Pojawiają się firmy, które chcą dostarczać płynność na bitcoinie (na rynkach finansowych znani jako animatorzy) oraz takie, które chcą dbać o bezpieczeństwo naszych środków na giełdzie (fundusze podobne do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego). To pozytywny scenariusz, dający bardzo duże nadzieje, że postępująca samoregulacja zachęci kolejne państwa do respektowania bitcoina i innych kryptowalut. Sam rynek kryptowalut może za kilka lat być traktowany na równi z innymi rynkami. Daje to nadzieje, że najbardziej zagorzali hodlerzy za kilka lat mogą wyjść na swoje.

 

Obrona kluczowego wsparcia na kursie bitcoina (BTCUSD)

Za nim nastąpi potencjalna fala wzrostowa bitcoin (BTCUSD) stoi przed ogromnym wyzwaniem - obroną strefy 5400- 6000 USD.

Kurs bitcoina - historyczne notowaniaWykres 2. Kurs bitcoina (BTCUSD). Istotna strefa wsparcia 6000 - 5400 USD. 

Wspomniana strefa jest aktualnie najmocniejszym dotychczasowym wsparciem i jej ewentualne przebicie przez rynek może wywołać panikę. Zmniejszający się wolumen w połączeniu z próbą szybkiego pozbycia się bitcoina może wywołać dramatyczną przecenę. Kolejny poziom to zaledwie 3200 USD. 

 

Wideo analiza bitcoina (BTCUSD)



Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk