• Odbierz prezent
Bitcoin kontra Ethereum - walka o miejsce lidera

Jako uzupełnienie segmentacji odbiorców na rynku wykonano porównanie trendów wyszukiwania Bitcoin oraz fluktuacji ruchu na stronach specjalizujących się w kryptowalutach na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

70% wszystkich zapytań powiązanych z kryptowalutami dotyczy bitcoina

Istotną informacją jest fakt że rozpoznawalność bitcoin jako marki jest pięciokrotnie wyższa (500%) niż rozpoznawalność całej branży kryptowalut i ponad dziesięciokrotnie wyższa (1128%) niż rozpoznawalność drugiej w kolejności rozpoznawalnej kryptowaluty – Ethereum. Mimo faktu że istotna część inwestorów dywersyfikuje swój portfel, szczególnie na późniejszym etapie swojego rozwoju inwestując w inne kryptowaluty Bitcoin pozostaje niekwestionowanym ambasadorem rynku kryptowalut będąc jednocześnie punktem wejścia dla ponad 80% nowych inwestorów a także najbardziej rozpoznawalną marką i kryptowalutą wśród inwestorów potencjalnych. W chwili obecnej ponad 70% wszystkich zapytań powiązanych z kryptowalutami w krajowej sieci stanowią zapytania powiązane bezpośrednio z tematyką Bitcoin.

 

Bitcoin jako najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta

Rok 2017 był rokiem w którym rozpoznawalność kryptowalut a co za tym wiodącej na rynku marki wzrosła najszybciej od momentu otwarcia rynku krajowego.Obserwowany wzrost dotyczy wszystkich wiodących marek kryptowalut oraz zainteresowania tematyką kryptowalut jako taką, mimo widocznych fluktuacji (gwałtowny wzrost w trzecim kwartale 2017 roku po którym nastąpił równie gwałtowny spadek) zainteresowanie kryptowalutami stale rośnie. Jednocześnie Bitcoin ustabilizował się jako najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta.

 

Bitcoin ma swoich wiernych "wyznawców"

Co ciekawe rozpoznawalność marki nie jest tożsama z intensywnymi inwestycjami, większość (63%) doświadczonych inwestorów traktuje Bitcoin jako mniej istotny element swojego portfela odchodząc w kierunku innych kryptowalut. Jednocześnie obserwowana jest wysoka lojalność względem produktu, zaledwie 23% wszystkich doświadczonych inwestorów rezygnuje z Bitcoina całkowicie na rzecz innych kryptowalut. W grupie początkujących, okazjonalnych i potencjalnych inwestorów Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą, mniej niż 15% początkujących inwestorów inwestuje w inne kryptowaluty, mniej niż 5% okazjonalnych i mniej niż 1% potencjalnych inwestorów inwestuje w inne kryptowaluty. Mniej niż 5% każdej z wymienionych grup deklaruje chęć częściowego lub całkowitego odejścia do Bitcoin na rzecz innych kryptowalut.

Źródło informacji: Raport - Stan rynku kryptowalut w Polsce

 

Czytaj także: Skąd Polacy czerpią wiedzę o Bitcoin?

Sposoby pozyskiwania wiedzy o Bitcoin wiążą się z diametralnie różnymi zwyczajami i sposobami pozyskiwania wiedzy pomiędzy segmentami. https://www.fxmag.pl/magazyny/wydanie-14   93% doświadczonych inwestorów deklaruje samodzielne pozyskiwanie danych o bitcoinie Doświadczeni inwestorzy wykazują s.. Czytaj
Skąd Polacy czerpią wiedzę o Bitcoin?

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk