• Sklep
  • Odbierz prezent
Bitcoin kryptowaluty

Interesująco wyglądają wyniki sondaży przeprowadzonych na Twitterze. Jakie aktywa cieszą się największą popularnością? Które z nich natomiast znalazły się na ostatnim miejscu?

 

15 listopada były amerykański kongresmen Ron Paul przeprowadził na Twitterze ankietę, w której zapytał użytkowników, co zrobiliby z 10 000 dolarów, gdyby je otrzymali w prezencie. Pytanie brzmiało następująco: Bogata osoba daje ci 10 000 USD. Możesz wybrać, w jakiej formie przyjmiesz ten podarunek. Ale jest pewna pułapka: musisz trzymać ten podarunek w formie, którą wybrałeś przez 10 lat, nie ruszając go. W jakiej formie przyjąłbyś ten podarunek?”

Okazało się, że 50% respondentów odpowiedziało, że chcieliby otrzymać tę sumę w Bitcoinie. Drugą najczęściej wybieraną odpowiedzią było złoto. 37% ankietowanych wybrało ten kruszec. Na trzecim miejscu znalazły się 10-letnie obligacje rządowe. Ostatnią pozycję zajął dolar amerykański. Tylko 2% respondentów było skłonnych przechowywać otrzymane środki w formie tradycyjnej waluty.

Ron Paul już wcześniej przeprowadził podobny sondaż 5 grudnia 2017 r. Uzyskał wówczas bardzo zbliżone wyniki. Dolar amerykański był na tym samym miejscu, a Bitcoin otrzymał tylko 4% więcej niż w ostatnim sondażu. Wówczas cena Bitcoina znajdowała się w okolicach 11 500 USD i wkrótce osiągnęła szczyt w okolicach 20 000 USD. W ostatnim czasie natomiast cena znanej kryptowaluty kształtuje się w okolicach 5300 USD, a prognozy analityków nie są zbyt optymistyczne. Najwyraźniej jednak nie zniechęca to inwestorów do traktowania Bitcoina jako dobrego pomysłu na inwestycję długoterminową.

 

Nie tylko Bitcoin

17 listopada podobną ankietę przeprowadził na Twitterze Ran Neu-Ner – założyciel i CEO Onchain Capital - firmy zajmującej się inwestycjami w kryptowaluty i doradztwem. W tym sondażu pytanie było takie samo, do wyboru były natomiast następujące odpowiedzi: Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Bitcoin Cash Satoshi Vision (BCHSV) i mile w programie lojalnościowym American Airlines. Najwięcej respondentów wybrało odpowiedź XRP – 52%. Na drugim miejscu znalazł się Bitcoin – 39%, na trzecim American Airlines Miles – 7%. Ostatnie miejsce zajęła kryptowaluta Bitcoin Cash Satoshi Vision -2%.

Wyniki przeprowadzonych na Twitterze ankiet wskazują na utrzymującą się popularność kryptowalut.

Czytaj także: Hard fork Bitcoin Cash (BCH) za nami. Powstają BCHABC i BCHSV, ale co dalej?

Bitcoin Cash (BCH), powstały w ramach odłączenia się od sieci bloków bitcoina (BTC), zdołał utrzymać swoją integralność na niewiele ponad rok (powstał 1 sierpnia 2017 r.). W czwartek 15 listopada odbył się planowany od dawna hard fork sieci Bitcoin Cash, który jednak finalnie doprowadził do podział.. Czytaj
Hard fork Bitcoin Cash (BCH) za nami. Powstają BCHABC i BCHSV, ale co dalej?

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestorka. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk