• Odbierz prezent
Bitcoin i jego popularność w Polsce

W ramach niniejszego badania podjęto się segmentacji konsumentów rynku Bitcoin pod kątem wieku, zachowań konsumenckich oraz ścieżki wejścia. Dane zebrane za pomocą wzajemnie uzupełniających się źródeł pozwoliły na usystematyzowanie obrazu uczestnika rynku, utworzenie jego spójnej typologii oraz określenie trendów konsumenckich na rynku Bitcoin w przewidywalnej przyszłości.Zebrane informacje pokazują istotną rozbieżność pomiędzy publicznym i eksperckim odbio­rem marki przez co wzmacniają specyficzny i długofalowy trend widoczny na rynku.

 

20%  inwestorów deklaruje stałe odejście od Bitcoina

Dominacja marki Bitcoin jako najbardziej rozpoznawalnej kryptowaluty jest absolutna i bezsporna, co więcej Bitcoin jako marka jest odpowiedzialny za wzrost zainteresowania branżą kryptowalut jako taką co zostało zobrazowane w sekcji „Bitcoin w sieci.”

Ponad 90% okazjonalnych i początkujących inwestorów oraz praktycznie cały badany segment potencjalnych inwestorów deklaruje swoją gotowość do lub aktywną inwestycję w Bitcoin jako główny element swojego portfela.

Jednocześnie obserwowany jest stały (częściowy) odpływ doświadczonych inwestorów którzy ciężar inwestycyjny przenoszą na inne kryptowaluty, warto tutaj nadmienić że przeniesienie punktu ciężkości w ramach portfela odbywa się w sposób „cichy” nie wpływając w żaden sposób na masowy odbiór Bitcoina ani na coraz bardziej rosnące grono zajmujących się nim inwestorów, ten „cichy” trend ma również dodatkowy aspekt: zaledwie jedna piąta doświadczonych inwestorów deklaruje stałe odejście od Bitcoina

 

Inwestorzy krajowego rynku Bitcoin

Podejście do inwestowania w kryptowaluty istotnie różnicuje uczestników rynku Bitcoin, podstawowym kryterium jest intensywność inwestycji, podział inwestycji pomiędzy różne kryptowaluty, poziom nakładów, stopień świadomości ryzyka oraz doświadczenie i staż inwestora.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki wyróżniono następujące segmenty reprezentujące odmienne postawy inwestorskie:

FXMAG kryptowaluty bitcoin i jego popularność w polsce bitcoin btc usd btcusd xbt btc btcusd kryptowaluty 1

 

Wizerunek Bitcoin jako medium inwestycyjnego na rynku kryptowalut

Motyw wzbogacenia determinuje oczekiwania zarówno inwestora jak i potencjalnego inwestora względem Bitcoina jako produktu, 9 na 10 respondentów deklaruje chęć pomnożenia majątku za pośrednictwem inwestycji w kryptowaluty. Występują jednak istotne różnice pomiędzy inwestorami.

Doświadczeni inwestorzy częściej postrzegają Bitcoin jako jeden z elementów swojego portfela, co więcej ponad połowa (57%) deklaruje Bitcoin jako mniej ważny element swojego portfela.

Bitcoin jest widziany jako istotne lub główne medium pomnożenia majątku w każdym segmencie z dużą przewaga wśród początkujących lub okazjonalnych inwestorów oraz ze znaczną przewagą wśród potencjalnych inwestorów. 37% doświadczonych inwestorów deklaruje Bitcoin jako preferowane medium na rynku kryptowalut, aż 48% początkujących inwestorów i 63% okazjonalnych inwestorów deklaruje Bitcoin jako preferowaną kryptowalutę, ponad 3/4 (79%) potencjalnych inwestorów rozważa wejście na rynek kryptowalut właśnie za pośrednictwem bitcoin. W praktyce mimo faktu że Bitcoin traci pozycje wśród istotnej statystycznie grupy doświadczonych inwestorów.

 FXMAG kryptowaluty bitcoin i jego popularność w polsce bitcoin btc usd btcusd xbt btc btcusd kryptowaluty 2

 

Bitcoin – rozpoznawalność marki

Wagę Bitcoina jako swoistego ambasadora rodziny produktów jakimi są kryptowaluty podkreślają wszystkie segmenty respondentów. z rynkiem kryptowalut właśnie za pośrednictwem tematyki związanej z Bitcoinem.

Niezwykle istotny jest fakt dominacji Bitcoina w praktycznie wszystkich mediach, respondenci we wszystkich segmentach jednoznacznie deklarują że materiały i informacje na temat Bitcoin były pierwszymi z którymi mieli styczność rozpoczynając zdobywanie wiedzy na temat kryptowalut, 91% wszystkich respondentów deklaruje Bitcoin jako produkt i markę wprowadzającą w świat kryptowalut, zaledwie 9% respondentów (8% doświadczonych i 1% początkujących inwestorów deklaruje wejście na rynek z zamiarem inwestowania w inną kryptowalutę).

 FXMAG kryptowaluty bitcoin i jego popularność w polsce bitcoin btc usd btcusd xbt btc btcusd kryptowaluty 3

 

Źródło informacji: Raport - Stan rynku kryptowalut w Polsce

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk