• Odbierz prezent
Bitcoin Depot zapowiada 6000 bitomatów na stacjach paliw Circle K
fot. freepik.com

Największy operator bankomatów Bitcoina na świecie powiedział, że rozszerzy swoją ofertę w partnerstwie z lokalizacjami stacji paliw Circle K w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Bitcoin Depot zapowiada dynamiczną ekspansję pomimo tego, że na początku pandemii COVID-19 nastąpiło zawieszenie obsługi niektórych z ich bankomatów kryptowalutowych. Celem jest otwarcie 6000 bitomatów w Ameryce Północnej do końca 2021 roku.

6000 bitomatów na Circle K

Bitcoin Depot ogłosił dzisiaj w nocy, że już ponad 700 ich bitomatów zostało zainstalowanych w sklepach Circle K w 30 stanach USA w ramach nowego partnerstwa. Dystrybutor kryptowalutowych bankomatów powiedział, że ekspansja może zapewnić coraz większej liczbie osób narzędzia dostępu finansowego i przyciągnąć je do przestrzeni kryptowalutowej.

Dyrektor produktu Bitcoin Depot, Alona Lubovnaya, powiedziała:

W ciągu ostatniego roku obserwowaliśmy, jak kryptowaluty wchodzą w główny nurt adopcji przez zarządców majątkowych i firmy inwestycyjne, ale co z ludźmi, którzy nie mają dostępu do tych usług?

Następnie podkreśliła, że “bankomaty znajdujące się na stacjach Circle K zapewniają łatwy dla osób nie korzystających z banków i mniej zamożnych, a nie tylko dla kogoś z doradcą finansowym”.

Zakres usług Bitcoin Depot

Firma twierdzi, że ma ponad 3500 bitomatów na terenie całych Stanów Zjednoczonych i Kanady. Ich maszyny pozwalają klientom na zakup ponad 30 różnych rodzajów kryptowalut, w tym Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) i Ether (ETH). Z kolei według raportu sieć stacji Circle K składa się z około 7150 sklepów w Stanach Zjednoczonych i 2111 w Kanadzie.

W zeszłym roku Bitcoin Depot ogłosił na krótko, że zawiesza obsługę niektórych maszyn w obszarach wysokiego ryzyka podczas trwającej pandemii. Od tego czasu firma poinformowała, że przywróciła usługi do wszystkich lokalizacji, pomimo niedawnego wzrostu liczby przypadków COVID-19 i zgonów w Stanach Zjednoczonych.

Liczba bitomatów na całym świecie, pozwalających klientom na wymianę fiatów na kryptowaluty, znacznie wzrosła w ostatnich latach. Dane z CoinATMRadar pokazują, że istnieje około 24 000 bitomatów w 75 krajach, od Kazachstanu po Australię. Większość z nich, ponad 20 000, znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

Podsumowując, Lubovnaya dodaje:

Naszą misją jest doprowadzenie kryptowalut do mas. Będziemy ją kontynuować dzięki pozyskiwaniu kolejnych parterów w przyszłości.

BeInCrypto Polska - Bitcoin Depot zapowiada 6000 bitomatów na stacjach paliw Circle K


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk