• Odbierz prezent
Bitcoin kryptowaluty podatki

Coraz więcej krajów zastanawia się nad wprowadzeniem możliwości płacenia podatków w kryptowalutach. W ostatnim czasie wyraził swoje zdanie na ten temat członek brytyjskiego parlamentu. Czy Wielka Brytania ma szansę stać się innowacyjnym krajem w tym zakresie?

 

 

Portal FxStreet poinformował, że Wielka Brytania może dołączyć do grupy państw, które mogą pozwolić na płacenie podatków i innych opłat za pomocą kryptowalut.

Eddie Hughes – członek brytyjskiego parlamentu z Partii Konserwatywnej uważa, że płatności podatków i wnoszenie opłat za usługi użyteczności publicznej w kryptowalutach, powinny być dostępne dla obywateli.

Eddie Hughes sam określił się jako „krypto-entuzjasta z amatorską wiedzą” i zachęca innych członków parlamentu do lepszego zrozumienia, czym jest blockchain i kryptowaluty.

Jak stwierdził: „Dopiero w ostatnim czasie zetknąłem się z RNLI (Royal National Lifeboat Institution) przyjmującym datki charytatywne w kryptowalutach. Jeśli można tak robić, co nas powstrzymuje przed płaceniem podatków lokalnych i innych opłat za pomocą Bitcoina?”

Warto wspomnieć, że wcześniej w tym miesiącu władze amerykańskiego stanu Ohio pozwoliły płacić firmom podatki za pomocą Bitcoina. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

Czytaj także: Bitcoin - czy będzie można płacić nim podatki?

W ostatnim czasie poinformowano, że jeden z amerykańskich stanów zdecydował się na akceptowanie płatności podatków w kryptowalucie Bitcoin. Czy znana kryptowaluta szybko zostanie przyjęta jako oficjalny środek płatności? Jak to wygląda w innych stanach?   25 listopada magazyn Wall Street Journal .. Czytaj
Bitcoin - czy będzie można płacić nim podatki?

 

Zdaniem Eddiego Hughesa, Wielka Brytania powinna podążać za tym przykładem i wprowadzić podobne rozwiązania.

Swoje wyjaśnienie zawarł w słowach: „Albo jesteś przed zakrętem albo za zakrętem – i nasz kraj znajduje się w ciekawej pozycji w tym momencie – potrzebujemy być spostrzegani jako nowoczesny kraj. Jesteśmy na rozdrożu i musimy określić swoją przyszłość – taką, w której objęcie prowadzenia na tym polu, mogłoby się okazać bardzo korzystne.”

Pomimo, że Bitcoin w ostatnim czasie znalazł się w tendencji spadkowej, cieszy się nadal dużym zainteresowaniem i zaufaniem jako metoda płatności, która mogłaby z powodzeniem funkcjonować obok tradycyjnego pieniądza. Jak informuje portal FxStreet, około jedna trzecia mieszkańców Londynu jest skłonna inwestować w kryptowaluty. W skali kraju liczba ta nie jest już tak imponująca i wynosi około 13%.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk