• Odbierz prezent
Bitcoin kryptowaluty podatki

W ostatnim czasie poinformowano, że jeden z amerykańskich stanów zdecydował się na akceptowanie płatności podatków w kryptowalucie Bitcoin. Czy znana kryptowaluta szybko zostanie przyjęta jako oficjalny środek płatności? Jak to wygląda w innych stanach?

 

25 listopada magazyn Wall Street Journal poinformował, że amerykański stan Ohio będzie pierwszym stanem w USA, który będzie akceptować płatności podatków w kryptowalucie Bitcoin (BTC). Ta możliwość początkowo będzie dostępna tylko dla firm. Planuje się jednak, aby w przyszłości z tej możliwości mogły korzystać również osoby indywidualne. Począwszy od tego tygodnia firmy z siedzibą w Ohio będą mogły dokonać rejestracji, aby płacić podatki w Bitcoinie. Płatności będą przetwarzane przez serwis płatniczy BitPay.

Wall Street Journal informuje, że to przyjazne kryptowalutom posunięcie zostało zainicjowane przez stanowego skarbnika Josha Mandela, który wyraził chęć adaptacji kryptowalut: „Widzę bitcoin jako legalną formę waluty”.

Mandel powiedział także w rozmowie z Wall Street Journal, że jest pewien, że ta kryptowalutowa inicjatywa będzie kontynuowana po zakończeniu jego kadencji w styczniu. Jako urzędnik stanowy, ma on niezależność w decydowaniu o przyjmowaniu płatności w kryptowalutach przez jego biuro.

 

Jak to wygląda w innych stanach?

Również wiele innych stanów w USA w ostatnim roku rozważało przyjmowanie płatności podatków w kryptowalutach, jednak ze względów prawnych wprowadzenie tego rozwiązania zostało przesunięte w czasie.

W maju portal Cointelegraph informował o pomyśle płacenia podatków kryptowalutami przez obywateli w stanie Arizona. Zdecydowano jednak, że rozwiązanie to wymaga wprowadzenia poprawek, co opóźnia jego wejście w życie.

W lutym również amerykański stan Georgia wprowadził płatność kryptowalutami jako uznaną prawnie formę płatności podatków. Status tego rozwiązania to w chwili obecnej „25% postępu, dalej utknęło w komisji”.

 

W USA powoli dokonuje się coraz większy postęp w zakresie akceptacji płatności kryptowalutami przez władze poszczególnych stanów. U nas jak na razie do przyjmowania płatności podatków w kryptowalutach przez urzędy droga jest daleka.

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk