• Sklep
  • Odbierz prezent
usa departament cytrusow
Z artykułu dowiesz się:

- W jaki sposób wykorzystywano rządowe komputery do kopania kryptowalut

Pracownik amerykańskiego Departamentu ds. Rynku Cytrusów ulokowanego na Florydzie (Florida’s Department of Citrus) został aresztowany pod zarzutem używania państwowych komputerów w celu kopania kryptowalut. Oskarżony to 51-letni menadżer IT we florydzkim departamencie. Wśród wykopywanych przez informatyka walut znalazł się Bitcoin i Litcoin.

 

Przeciwko pracownikowi departamentu wszczęto postępowanie. Florida Department of Law Enforcement (FDLE) przedstawiło zarzuty nie tylko o kopanie kryptowalut na kompuerach departamentu, ale także o zdefraudowanie rządowych pieniędzy. 51-letni pracownik zapłacił 22 tys. dolarów za procesory graficzne potrzebne do kopania cyfrowych walut, użył w tym celu karty płatniczej należącej do departamentu. Co więcej, pracownicy departamentu odpowiedzialni za finanse, zauważyli, że w ciągu ostatnich miesięcy rachunki agencji wzrosły aż o 40%. Co oznacza, że w departamencie na Florydzie zwiększyło się znacznie zużycie energii.

Przypadek pracownika Departamentu ds. Rynku Cytrusów na Florydzie, nie jest jedynym w całych Stanach Zjednoczonych. W stanie Nowy Jork i Luizjanie oskarżono także innych rządowych pracowników o wykorzystanie państwowego sprzętu do kopania kryptowalut.


Estera Włodarczyk

Absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz ich wpływem na światową ekonomię.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk