• Odbierz prezent
Bitcoin Cash kryptowaluty kontrakty terminowe

17 sierpnia znana firma z branży kontraktów terminowych podała wiadomość o swym nowym produkcie inwestycyjnym. Są nim kontrakty terminowe na Bitcoin Cash.

 

 

Kontrakty terminowe na Bitcoin Cash

17 sierpnia brytyjska firma prowadząca platformę obrotu instrumentami pochodnymi na kryptowalutyCrypto Facilities poinformowała o swym nowym produkcie. Oznajmiła, że wprowadza kontrakty terminowe na kolejną kryptowalutę – Bitcoin Cash (BCH). Nowy produkt wchodzi na rynek dzisiaj po południu.

W reakcji na tę wiadomość kurs Bitcoin Cash od rana lekko rośnie.

 

FXMAG kryptowaluty bitcoin cash – kontrakty terminowe na kolejną kryptowalutę bitcoin cash kryptowaluty kontrakty terminowe instrumenty pochodne 1

Wykres Bitcoin Cash - interwał 15 min

 

Początki Crypto Facilities

Giełda Crypto Facilities podlega brytyjskiemu organowi regulacyjnemu FCA (Financial Conduct Authority) i spełnia jego wymogi.

Crypto Facilities Ltd. została założona przez Timo Schlaefera – byłego dyrektora wykonawczego w banku Goldman Sachs i Jean-Christophe Laruelle – specjalistę IT mającego doświadczenie w bankach BNP Paribas i Societe Generale.

Spółka rozpoczęła swą działalność 26 lutego 2015 r. Od tej pory instrumenty pochodne na kryptowaluty, oferowane na jej platformie, cieszą się coraz większym popytem ze strony klientów.

 

Magazyn: Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h

Rafał Zaorski - Zarobił 2,5 mln w 24h
Jak stać się dobrym spekulantem - szczery wywiad z Rafałem Zaorskim Historia katastrofy większej niż Amber Gold Czy dało się zarobić na debiucie spółki Ferrari  Dlaczego rynek gamingowy jest przegrzany Czy Blockchain traci impet
Czytaj

 

Coraz więcej kontraktów terminowych

Początkowo firma Crypto Facilities oferowała tylko jeden produkt: kontrakty forward na Bitcoin. 10 października 2016 r. dodała kontrakty futures na Ripple (XRP).

W 2018 r. rozwój nowych instrumentów pochodnych na kryptowaluty gwałtownie przyspieszył. 11 maja 2018 r. firma wprowadziła do swej oferty kontrakty terminowe na Ethereum (ETH), a 20 czerwca kontrakty terminowe na Litecoin (LTC).

Warto wspomnieć, że 14 maja 2018 r. znana giełda z siedzibą w Chicago CME Group wraz ze spółką Crypto Facilities uruchomiły CME CF Ether-Dollar Reference Rate (w skrócie Ether Reference Rate), co dostarcza dziennego benchmarku ceny ETH w USD o godz. 4 po południu czasu londyńskiego i CME CF Ether-Dollar Real Time Index (w skrócie Ether Real Time Index), który umożliwia użytkownikom dostęp do ceny ETH w USD w czasie rzeczywistym.

Ether Reference Rate i Ether Real Time Index są obliczane przez firmę Crypto Facilities i są one oparte na transakcjach i danych z arkusza zleceń z dwóch giełd kryptowalut – Kraken i Bitstamp.

 

Szukasz miejsca gdzie swobodnie możesz dyskutować o kryptowalutach, bitcoinie, tokenach oraz ICO?

 

Dołącz do facebookowej grupy CoinGroup


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny. Lokuje kapitał głównie w małe spółki z dużym potencjałem wzrostu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk