• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC/USD), Ripple (XRP/USD), Ethereum (ETH/USD) – ile moga potrwać ewentualne wzrosty na kryptowalutach?

Trwa czarna seria na najbardziej popularnych kryptowalutach. W ciągu ostatnich kilku dni ich kurs został przeceniony od kilkunastu do kilkudziesięciu procent. Rzućmy okiem na wykresy, jaki najbardziej prawdopodobny scenariusz czeka nas na kryptowalutach w najbliższych czasie.

Bitcoin (BTC/USD) – broni poziomu 10000

Kurs Bitcoina z hukiem wyłamał poziom wsparcia na 11000 a przy okazji złamał linię trendu wzrostowego. Spadki zatrzymały się na zniesieniu 61.8 ostatniego impulsu wzrostowego. Jednak struktura coraz niższych szczytów i dołków z ostatnich dni wskazuje, że to niedźwiedzie mają kontrolę nad rynkiem. Korekta wzrostowa, która wydaje się bardzo podobna po tak intensywnych spadkach, może zatrzymać się na najbliższym oporze czyli przebitych wsparciach na 11000, które teraz pełnią funkcję poziomu oporu. Powrót do większych wzrostów dopiero po pokonaniu ostatniego lokalnego szczytu na 12000.

 Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC/USD), interwał dzienny

Wykres 1. Kurs Bitcoina (BTC/USD), interwał dzienny

Ripple z szansą na odbicie, ale jak długo ono potrwa?

Kurs Ripple po spadkach rzędu 20% w ciągu ostatnich kilku dni próbuje złapać oddech i odbić się od wsparcia na 61.8 Fibo. Warto zwrócić uwagę na dolne cienie trzech kolejnych świec dziennych, które świadczą o walce popytu na tym poziomie. Ripple podobnie jak Bitcoin wyrysował strukturę trendu spadkowego, stąd posiadacze pozycji długich powinni uważać w okolicach 0.256. Tam znajduje się wybite wsparcie, które teraz może zadziałać jako opór. Trwalsze wzrosty dopiero gdy byki pokażą siłę i wybiją okrągły poziom 0.300.

 Wykres 2. Kurs Ripple (XRP/USD), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs Ripple (XRP/USD), interwał dzienny

Czytaj także:

Ethereum traci najbardziej

Kurs Ethereum najbardziej ucierpiał na zeszłotygodniowych spadkach kryptowalut i zniżkował prawie 30%. Spadki zatrzymały się na linii trendu wzrostowego, gdzie od trzech dni trwa walka o utrzymanie tego poziomu. Technicznie rynek przebił ostatni lokalny dołek naruszając sekwencję wzrostową. Dlatego byki powinny być bardzo ostrożne. Nawet podejście w okolice 450$ może uaktywnić podaż i powrót do spadków. Utworzyłoby to formację głowy z ramionami (obszar narysowany przerywaną czerwoną linią na wykresie).

 Wykres 3. Kurs Ethereum (ETH/USD), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs Ethereum (ETH/USD), interwał dzienny

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk