• Odbierz prezent
Bitcoin BTC zachowuje się beznadziejnie. Skoro kurs bitcoina zawodzi to może lepiej inwestować na New Connect ?

Bez owijania w bawełnę. Kto wchodzi na najmniej uregulowany i najbardziej ryzykowny rynek świata? Oczywiście spekulanci oczekujący gigantycznej stopy zwrotu. Kurs bitcoina pod tym względem zachowuje się ostatnio fatalnie. Kryptowaluta bitcoin (BTC) zamiast wielkiej zmienności oferuje nam nudną stabilizację. Jednocześnie wizerunek cyfrowego złota okazuje się jedynie mirażem.

Bitcoin (BTC) miał być cyfrowym złotem

Jednym z argumentów, które miały zachęcić inwestorów do wejścia na rynek kryptowalut, było reklamowanie bitcoina (BTC) jako cyfrowe złoto. Jak się okazuje, niestety kurs bitcoina nie zachowuje się tak jak jego przyszywany starszy brat. Podczas gdy cena złota pnie się systematycznie do góry, kurs bitcoina zalicza w ostatnim okresie spadki.

BTC gold 

Wykres: Cena złota vs kurs bitcoina (10 dni)

Jeżeli już mielibyśmy do czegoś porównać kryptowalutę bitcoin (BTC), to zachowuje się ona bardzo podobnie do indeksów giełdowych. Kurs bitcoina wykazuje zbliżone tendencje do S&P500 czy DAX.

BTC SP500 DAX 

Wykres: Cena złota vs notowania indeksów S&P500 i DAX (10 dni)

Jednak jaki jest sens wystawiania się na ryzyko utraty środków spowodowany utrzymywaniem ich na rynku podobnym do dzikiego zachodu. Jak wiemy, giełdy kryptowalut mają wiele mankamentów i wciąż nie są we wszystkich państwach w pełni uregulowane. Największą bolączką na rynku kryptowalut są jednak hakerzy, którzy mogą wykraść nasze wirtualne waluty.

Takie zachowanie kryptowaluty bitcoin (BTC) może być manipulacją mającą na celu zniechęcić do tego rynku ulicę, aby przejąć wirtualne waluty przed kolejną hossą. Jednak równie dobrze może to świadczyć o ucywilizowaniu bitcoina (BTC), w efekcie czego kurs bitcoina będzie już zawsze chodził tak jak inne instrumenty finansowe. To byłaby prawdopodobnie największa porażka tej próby buntu przeciwko systemowi.

Może w takim razie warto poszukać alternatywy?

Czy jest rynek osiągający gigantyczne stopy zwrotu przy dużym ryzyku, ale jednocześnie nie odwzorujący aż tak dokładnie ruchów głównych indeksów światowych? Jest!

Gdzie go można znaleźć? Jak się okazuje, najciemniej jest pod latarnią. Takie warunki spełnia bowiem polski New Connect. Przez wielu całkowicie odrzucony, jednak dający gigantyczne możliwości stopy zwroty. Oczywiście przy zachowaniu proporcjonalnie dużego ryzyka. Na pewno warto się nim zainteresować, a czy zainwestować, to już każdy musi się zastanowić indywidualnie.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk