• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) za milion dolarów w ciągu dekady?

Wences Casares, prezes firmy Xapo, oferującej mobilne płatności w BTC oraz członek zarządu PayPal, w tekście opublikowanym w zeszłym miesiącu na portalu Kana&Katana stwierdził, że bitcoin (BTC) w ciągu najbliższych 7-10 lat może kosztować nawet milion dolarów. Oprócz tego przyznał on, że nieodpowiedzialnym ze strony zarządzających portfelami inwestycyjnymi jest nie przeznaczenie przynajmniej 1% ich wartości właśnie na BTC.

 

Wences Casares w swoim artykule dzieli się wieloma opiniami, które z pewnością przypadną do gustu entuzjastom kryptowalut. Wg niego, szanse na rynkowy sukces bitcoina są aktualnie wyższe niż 50%. Jeżeli do tego dojdzie, będzie on funkcjonował jako codzienna alternatywa dla narodowych walut fiducjarnych, z których ludzie będą korzystać rzadziej, zwłaszcza w krajach, w których usługi bankowe nie są rozwinięte. Zamiast „pogromcy dolara”, bitcoin będzie międzynarodowym, apolitycznym standardem wymiany wartości.

Casares stwierdził również, że w ciągu dekady bitcoin może kosztować nawet 1 mln dolarów, jeśli sieć będzie funkcjonować bez komplikacji, a przyrost jego popularności zostanie zachowany.

Dlaczego akurat milion? Wg Casaresa, kapitalizacja BTC oscyluje wokół iloczynu 7 tys. dolarów i liczby posiadaczy bitcoina, co potencjalnie oznacza że jeżeli 3 mld osób będzie go posiadać, to kapitalizacja wyniesie 21 bln. Wówczas 1 BTC będzie warty 1 mln dolarów.

 

Tekst porusza również kwestie funduszy inwestycyjnych i dywersyfikacji ich portfeli. Wg założyciela Xapo, każdy z funduszy dysponujący 10 mln portfelem powinien zainwestować przynajmniej 100 tys. dolarów (1% wartości portfela) w bitcoina, gdyż jeśli BTC wzrośnie do 1 miliona w ciągu dekady, to sama jego wartość w portfelu przekroczy jego całkowitą wartość ponaddwukrotnie.

Czytaj także: Bitcoin (BTC) za 10 lat będzie największą siecią płatniczą świata

Bitcoin jako największa i obecnie najdłużej funkcjonująca zdecentralizowana oraz autonomiczna sieć płatnicza oprócz wielu zwolenników ma również liczną (o ile nie liczniejszą) grupę zarówno sceptyków, jak i otwartych przeciwników. Są oni dalecy od twierdzenia, że najpopularniejsza kryptowaluta jest.. Czytaj
Bitcoin (BTC) za 10 lat będzie największą siecią płatniczą świata

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk