• Odbierz prezent
Bitcoin BTC wystrzelił o 15% w okolice 9000 dolarów. Kurs bitcoina znalazł się w newralgicznym miejscu

Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się który ze scenariuszy zostanie wybrany przez kryptowalutę bitcoin (BTC). Obecnie kurs bitcoina nie daje złudzeń- wygrywa wariant optymistyczny. Jednak czy już można odpalać silniki „to the moon”?

Rewelacyjna sesja

Po kilku dniach stabilizacji kryptowaluty bitcoin (BTC), dzisiaj inwestorzy podjęli decyzję o zdecydowanym ataku popytowym. Kurs bitcoina podczas jednej sesji zalicza imponujący wzrost sięgający nawet 15%. W szczytowym momencie kurs bitcoina znajdował się o krok od okrągłego poziomu 9000 dolarów.

BTC 1 day 

Wykres 1. Kurs bitcoina (1 dzień)

Niewątpliwym sukcesem jest zakrycie luki zlokalizowanej w przedziale 8000-8900 dolarów. Świadczy to o bardzo dużej determinacji kupujących oraz wejściu potężnego kapitału na rynek. Tym bardziej, że ostatnio informowaliśmy o dużym graczu posiadającym pozycję short na kryptowalucie bitcoin (BTC).

 BTC 3 miesiące

Wykres 2. Kurs bitcoina (10 dni)

Newralgiczny moment

Obecnie na kryptowalucie bitcoin (BTC) powinniśmy mieć do czynienia z uspokojeniem notowań. Bardzo korzystne byłoby, aby kurs bitcoina przeszedł do konsolidacji. Należy pamiętać, że obecne poziomy to szansa do wyjścia bez straty dla wszystkich tych, którzy byli zaskoczeni luką bessy w pierwszej połowie marca. Generuje to dodatkową podaż na kryptowalucie bitcoin (BTC), która musi zostać wchłonięta, aby kurs bitcoina mógł dalej zmierzać na północ. Jeśli stronie popytowej udałaby się ta sztuka, wtedy kolejnym miejscem docelowym powinien być poziom 10500 dolarów.

BTC 1 rok 

Wykres 3. Kurs bitcoina (1 rok)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk