• Odbierz prezent
Bitcoin BTC wystrzelił. Czy kurs bitcoina doleci na księżyc?

23 kwietnia 2020 roku odnotowaliśmy solidne wzrosty na kryptowalucie bitcoin (BTC). Jak to wpłynęło na sytuację techniczną oraz czy kurs bitcoina ma szanse dalej rosnąć?

Co się wydarzyło?

Wczoraj mogliśmy się poczuć niemal jak na dzikim zachodzie. Tak jak pojedynki kowbojskie odbywały się w samo południe, tak i na rynku kryptowalut doszło o tej porze (czasu polskiego) do starcia popytu z podażą. Po dwugodzinnej batalii, ostatecznie wygrali kupujący, a tuż przed 14:00 kurs bitcoina wystrzelił. Kolejne nieco ponad dwie godziny sprawiły, że bitcoin (BTC) został wywindowany niemal 10% wyżej. Maksymalne ceny dzienne przekroczyły pułap 7700$ za jednego bitcoina (BTC).

 wykres kursu BTC 1 dzień

Wykres dzienny przedstawiający kurs kryptowaluty bitcoin BTC (23 kwietnia 2020 roku)

Czy ten euforyczny wzrost zmienia sytuację techniczną?

Bitcoin (BTC) poprawił swoją sytuację techniczną po tym jak kupującym udało się sforsować strefę 7370-7470 dolarów. Teraz powinna ona pełnić rolę wsparcia.

 wykres kursu BTC 1 miesiąc

Wykres kursu kryptowaluty bitcoin BTC (1 miesiąc)

Dzięki temu mamy również zachowaną sekwencję HH (higher high) i HL (higher low) czyli wyższych szczytów i wyższych dołków. Jest to kluczowy wyznacznik świadczący o utrzymywaniu się trendu wzrostowego. Kolejnym celem dla kryptowaluty bitcoin (BTC) powinien być obszar luki cenowej zlokalizowanej w przedziale 8000-8900 dolarów. Jest to bardzo rozległa strefa, dlatego do jej sforsowania byłby niezbędny napływ potężnych środków.

 wykres kursu BTC 3 miesiące

Wykres kursu kryptowaluty bitcoin BTC (3 miesiące)

Czy kurs bitcoina (BTC) jest w stanie wspiąć się aż tak wysoko, zastanawiamy się w osobnym artykule. Poruszane są w nim kwestie „zniewolenia” króla kryptowalut oraz nadchodzącego „halvingu”.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk