• Odbierz prezent
Bitcoin BTC to bezpieczna przystań? Kurs bitcoina oderwał się od rzeczywistości

Nie tak dawno wspominaliśmy o tym, że kurs bitcoina zachowuje się jakby był zniewolony, ponieważ bitcoin (BTC) dokładnie odtwarzał ruchy głównych indeksów giełdowych. Jednak obecnie mamy do czynienia ze złamaniem tego schematu, a kurs bitcoina znów niczym kot, porusza się własnymi ścieżkami.

Ciekawe zachowanie kryptowaluty bitcoin (BTC)

Podczas gdy amerykański indeks S&P500 zaliczył w ostatnich dniach mocne spadki, kurs bitcoina nic sobie z tego nie robił. Różnica między tymi dwoma rynkami na przestrzeni ostatnich 5 dni jest imponująca. Bitcoin (BTC) osiągnął znacznie lepszy wynik od najważniejszego indeksu na świecie. Kurs bitcoina dał w tym czasie o 14% lepszą stopę zwrotu niż S&P500.

 BTC 1

Wykres: kurs bitcoina i indeksu S&P500 (5 dni)

Co dalej może się wydarzyć na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Rynkowe byki mają sporo powodów do zadowolenia. Kurs bitcoina ponownie wyszedł górą z konsolidacji i to w niesprzyjających warunkach rynkowych. Spadki na zachodnich indeksach giełdowych mogły spowodować awersję do ryzyka, jednak mimo to kurs bitcoina rósł. Dodatkowo bitcoin (BTC) przełamał ważny opór na poziomie około 9400 dolarów.

BTC 2 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (1 miesiąc)

Co dalej na kryptowalucie bitcoin (BTC)?

Kolejnym ważnym wydarzeniem byłoby, gdyby kurs bitcoina przedostał się powyżej ostatniego szczytu. To otwierałoby drogę w kierunku 10500 dolarów.

BTC 3

 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (10 dni)

Jeśli chodzi o ryzyko, to wciąż istnieje możliwość kreowania się formacji głowy z ramionami, jednak kurs bitcoina swym ostatnim ruchem wzrostowym mocno zmniejszył prawdopodobieństwo realizacji takiego scenariusza.

BTC 4 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) z potencjalną formacją RGR (1 miesiąc)

Kluczowym poziomem obronnym dla kryptowaluty bitcoin (BTC) jest 8500 dolarów. Jeśli kurs bitcoina spadłby poniżej tej bariery popytowej, będzie to bardzo poważny sygnał ostrzegawczy, świadczący o tym, że rynkowe byki mogą się szykować do ucieczki.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk