• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) – teraz albo nigdy! Kurs bitcoina w mocnej defensywie, ale to dobre miejsce i czas dla byków

Niezwykle interesująco wygląda obecnie kryptowaluta bitcoin (BTC). Znalazła się w idealnym miejscu i czasie do reakcji obronnej kupujących. Jeśli ta nie nastąpi, wtedy może być bardzo źle.

Sytuacja na kryptowalucie bitcoin (BTC)

Poprzedni tydzień doprowadził do bardzo bolesnych spadków na kryptowalucie bitcoin (BTC). Jednak póki co, jest to jedynie ruch powrotny do strefy wsparcia zlokalizowanego na psychologicznym poziomie 10000 dolarów. Wynik rywalizacji w tym rejonie da sygnał średnioterminowy, dlatego warto obserwować sytuację na bieżąco.

Wykres: Kurs bitcoina (1 rok)

Wykres: Kurs bitcoina (1 rok)

Bitcoin- byki czy niedźwiedzie?

Jakiś czas temu ostrzegaliśmy o zbliżającej się korekcie na kryptowalucie bitcoin (BTC), jednak dojście do poziomu 10000 dolarów wyczerpuje ten scenariusz. Obecnie stoimy u progu decyzji, czy faktycznie było to jedynie cofnięcie przed kontynuacją zwyżki, czy cała tendencja wzrostowa została już zakończona. W takich sytuacjach nie powinniśmy zgadywać, tylko reagować na sygnały z rynku. Dopóki znajdujemy się powyżej okrągłej, psychologicznej bariery, przewaga jest po stronie byków. W razie jej trwałego przełamania, to sprzedający będą dyktować warunki. Warto również zwrócić uwagę, że rozpoczynamy nowy tydzień oraz jesteśmy w początkowej fazie miesiąca. Jest to dobry moment do wygenerowania sygnału dla traderów sugerujących się wyższymi interwałami.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk