• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) przebija swoje all time high: najwyższa wycena w historii!
fot. freepik.com

Bitcoin przełamał dziś nową barierę: największa kryptowaluta świata osiągnęła najwyższą wycenę w historii. To pierwszy taki peak od pół roku. Stało się to miesiąc po wprowadzeniu przez rząd Chin zakazu wydobywania i używania kryptowalut. Do tego rekordu w znacznym stopniu przyczyniło się zezwolenie SEC na pierwszy w historii bitcoinowy ETF w USA.

Duże zainteresowanie BTC jest od dłuższego czasu również widoczne wśród inwestorów instytucjonalnych, o czym świadczy niedawny wzrost liczby kontraktów pochodnych na Bitcoina na CME w Chicago. Coraz trudniej znaleźć portfel inwestycyjny bez udziału kryptowalut. Nasza społeczność stale się powiększa i coraz więcej graczy zauważa możliwości, jakie daje technologia blockchain. Jestem pewien, że kryptowaluty nie wyczerpały jeszcze potencjału wzrostu.

Krzysztof Raś, wiceprezes ds. inżynierii oprogramowania oraz dyrektor zarządzający Bitpanda w Polsce


Bitpanda

Bitpanda została założona w 2014 roku w Wiedniu. Stworzyliśmy ją, aby umożliwić inwestowanie każdemu. Od początku naszym celem było przedefiniowanie znaczenia słowa „inwestowanie” poprzez tworzenie łatwych w użyciu produktów finansowych, które dostępne będą dla każdego.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk