• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) przebija 10 tysięcy dolarów USD i ciągnie za sobą Ethereum! XRP oraz Binance Coin słabiej zareagowały na wzrosty największej kryptowaluty

Jak radzą sobie obecnie waluty cyfrowe? Czy FED wpłynął w jakikolwiek sposób na ich wycenę? Sprawdźmy, jak popularne na świecie kryptowaluty zmieniły swój kurs w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. W naszej analizie zajmiemy się kursami Bitcoina (BTC/USD), Ethereum (ETH/USD), Ripple (XRP/USD) oraz Binance Coina (BNB/USD). 

Kurs Bitcoina (BTC/USD)

 wykres kursu Bitcoina (BTC) do dolara USD

Wykres Bitcoina do kursu dolara USD.

Kurs Bitcoina (BTC) ponownie przebił psychologiczną granicę 10 tysięcy dolarów USD. Obecnie największa kryptowaluta odreagowuje wcześniej osiągnięte wzrosty. Aktualnie za jednego Bitcoina (BTC) zapłacimy 10142 dolarów USD.

Kurs Ethereum (ETH/USD)

 wykres kursu Ethereum do dolara USD

Wykres Ethereum do kursu dolara USD.

Ethereum (ETH) naśladowało w ciągu ostatnich godzin ruchy Bitcoina (BTC). Po zwyżkowaniu przyszedł czas na delikatne odreagowanie kursu ETH. Aktualna cena Ethereum to 216 dolarów USD, wokół której teraz się konsolidujemy. 

Kurs Ripple (XRP/USD)

 wykres kursu Ripple (XRP) do dolara USD

Wykres XRP do kursu dolara USD.

XRP słabiej zareagowało na wzrosty Bitcoina (BTC). Skutkowało to tym, że nie utrzymaliśmy wyższego pułapu cenowego kryptowaluty Ripple. Aktualny kurs XRP to 0,290 dolara USD, wokół którego obecnie się konsolidujemy.

Kurs Binance Coina (BNB/USD)

 wykres kursu Binance Coina do dolara USD

Wykres Binance Coina do kursu dolara USD.

Binance Coin (BNB) podczas ostatnich godzin zachowywał się podobnie do XRP. Odbicie BNB nie było tak okazałe jak w przypadku Bitcoina i Ethereum. Podczas korekty spadkowej powróciliśmy do ceny Binance Coina sprzed wzrostów. Aktualnie za jednego Binance Coina zapłacimy 21,427 dolarów USD.

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Oskar Nawalany

Entuzjasta kryptowalut oraz inwestycji długoterminowych, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje się stosunkami gospodarczo-politycznymi oraz psychologią inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk