• Odbierz prezent
Bitcoin BTC prosi się o kłopoty. Czy kurs bitcoina zmarnował już wszystkie okazje i lada dzień się zawali ?

Kiedyś kryptowaluty wpędzały traderów w bezsenne noce. Strach przed dynamicznymi zmianami wymuszał ustawianie alarmów i niespokojny sen. Obecnie można powiedzieć, że zarówno bitcoin (BTC), jak i cały rynek kryptowalut stały się nudne. Jednak taki stan rzeczy nie będzie trwał wiecznie, dlatego warto być przygotowanym na to, co może się niebawem wydarzyć.

Czy kurs bitcoina (BTC) ma jeszcze szanse na wzrosty?

Aż trudno w to uwierzyć, że kryptowaluta bitcoin (BTC) nie wykorzystała niezwykle sprzyjających okoliczności z ostatnich miesięcy. Zarówno halving, zapowiadający zmniejszenie podaży, jak i szaleńcze wzrosty na indeksach giełdowych, to doskonałe argumenty, by pokusić się o szarżę na ATH. Jednak kurs bitcoina nie wybrał ścieżki chociażby indeksu NASDAQ, który o pandemii koronawirusa już całkowicie zapomniał, wyznaczając kolejne historyczne szczyty notowań. W tym samym czasie bitcoin (BTC) ugrzązł w bardzo irytującej konsolidacji. Jest to tym bardziej męczące, że przecież każdy kto wchodzi na rynek kryptowalut, oczekuj przede wszystkim zmienności.

 BTC 1

Wykres 1: Kryptowaluta bitcoin BTC (3 miesiące)

Oczywiście dotychczasowe zachowanie nie przekreśla możliwości powrotu do dalszych wzrostów. Można bowiem obecne zatrzymanie kursu bitcoina klasyfikować jako korektę w obowiązującym od połowy marca trendzie wzrostowym. Aby doszło do kolejnego impulsu, zachęcającego do angażowanie się po popytowej stronie rynku, kurs bitcoina musiałby trwale wybić opór znajdujący się na okrągłym, psychologicznym poziomie 10000 dolarów. Taki scenariusz jest realny dopóki utrzymywane są na kryptowalucie bitcoin (BTC) trzy wsparcia przedstawione na poniższym wykresie zielonymi poziomymi liniami.

BTC 2

Wykres 1: Kryptowaluta bitcoin BTC (5 miesięcy)

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk