• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) próbuje odzyskać kluczowy obszar wsparcia na 34 7000 USD
fot. freepik.com

Bitcoin (BTC) ponownie zbliżył się do ważnego obszaru wsparcia w okolicach 34 700 USD. Po ponownej wizycie na poziomie 30 000 USD w ubiegły weekend, cena próbuje wznowić trend wzrostowy.

Odzyskanie tego obszaru wsparcia lub ponowne potwierdzenie go jako oporu może określić przyszły kierunek trendu.

Bitcoin w tygodniowym interwale

W zeszłym tygodniu cena Bitcoina odnotowała dołek na 28 600 USD, obszarze, który nie był notowany od stycznia 2021 roku. Jednak wkrótce później nastąpiło zdecydowane odbicie i retest obszaru 35 000 USD.

W rezultacie na wykresie tygodniowym pojawiła się świeca młotkowa z długim knotem dolnym (zielona strzałka). Może ona być oznaką odwrócenia trendu.

Co więcej, Bitcoin nie odnotował zamknięcia poniżej tygodniowego poziomu wsparcia w obszarze 32 250 USD (niebieska linia), więc technicznie struktura długoterminowego trendu wzrostowego pozostaje nienaruszona.

Tygodniowy interwał BTC
Wykres BTC dzięki Tradingview

Tygodniowe wskaźniki techniczne są niedźwiedzie, choć można w nich dostrzec sygnały dla tworzącego się dołka:

  • RSI próbuje zawrócić w neutralnym obszarze przedziału 44-48. Jednocześnie wskaźnik zbliża się do długoterminowej linii wsparcia (niebieska), która sięga grudnia 2018 roku i była drugi raz zatwierdzona podczas kryzysu COVID-19 w marcu 2020 roku.
  • MACD ostro spada, lecz od dwóch tygodni momentum słabnie, a czerwone słupki stają się krótsze. Wskaźnik nie wkroczył jeszcze na ujemne terytorium tak, jak stało się to w marcu 2020 roku.
  • Oscylator stochastyczny znajduje się na niedźwiedzim terytorium poniżej linii 20 i nie dostarcza na razie sygnałów ewentualnego odbicia.
Wskaźniki techniczne tygodniowe Bitcoin
Wykres BTC dzięki Tradingview

Zniżkujący trójkąt

Wykres dzienny dostarcza bardziej byczej perspektywy. Od dnia 19 maja cena Bitcoin wydaje się tworzyć strukturę trójkąta zniżkującego, którego podstawa zbiega się z obszarem 30 000 USD. Obszar ten był już kilkukrotnie testowany i zatwierdzany jako wsparcie.

W dniu 13 czerwca nastąpiło fałszywe wybicie z tej struktury, zatwierdzenie poziomu 40 500 USD jako oporu i powrót do dna zakresu. Aktualnie dostrzegamy ponową próbę wybicia z trójkąta i pokonania kluczowego poziomu oporu na 34 700 USD (niebieska linia).

Poziom ten kilkukrotne wcześniej służył jako wsparcie, natomiast 24 czerwca został zatwierdzony jako opór. Zbiega się on również z opadającą linią oporu wspomnianej wyżej struktury trójkąta. Wybicie powyżej tego obszaru otworzyłoby drogę do ponownego testu oporu na 40 500 USD.

Trójkąt zniżkujący BTC
Wykres BTC dzięki Tradingview

Wskaźniki techniczne zdają się wspierać możliwość wybicia. Przede wszystkim dołek na 28 600 USD pozwolił wygenerować liczne bycze dywergnecje na RSI, MACD i oscylatorze stochastycznym. Dostrzegamy rosnące odczyty na podstawowych indykatorach pomimo faktu, że cena odnotowała niższy dołek.

Następnie MACD od dwóch dni generuje słupki pozytywnego momentum i coraz bardziej zbliża się do wkroczenia na pozytywne terytorium. Oscylator stochastyczny odbył się od granicy niedźwiedziego terytorium i kontynuuje wzrosty w neutralnym obszarze.

Najbardziej interesujący wydaje się RSI, który również odrzucił spadek do niedźwiedziego terytorium, lecz aktualnie zbliża się do długoterminowej linii oporu (pomarańczowy okrąg). Linia ta sięga stycznia 2021 roku i była już czterokrotnie testowana – ostatnio w trakcie wspomnianego wyżej fałszywego wybicia z 13 czerwca. Jeżeli RSI przebije tą linię oporu, będzie to silny sygnał odwrócenia trendu spadkowego.

Wskaźniki techniczne dzienny BTC
Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

BeInCrypto Polska - Bitcoin (BTC) próbuje odzyskać kluczowy obszar wsparcia na 34 7000 USD


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk