• Sklep
  • Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) powyżej 20 tys. dolarów za półtora roku? "To powrót rynku byka"

Trwające od początku roku wzrosty bitcoina (BTC) i rynku kryptowalut wpływają na coraz śmielsze prognozy dotyczące ich przyszłej ceny. Znany ze swojego optymizmu Michael Novogratz, prezes najbardziej rozpoznawalnego kryptowalutowego funduszu hedgingowego Galaxy Digital, przyznał że oczekuje wybicia nowych szczytów notowań najpopularniejszej kryptowaluty w ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy. Stwierdził on również, że rynek byka wchodzi w swoją pierwszą fazę, zaś trend spadkowy został już definitywnie zażegnany.

 

Novogratz podczas wywiadu udzielonego 9 maja telewizji CNBC, po tym jak kurs bitcoina (BTC) osiągnął 6 tys. dolarów, stwierdził że kolejnym poziomem cenowym, który w najbliższym czasie osiągnie najpopularniejsza kryptowaluta będzie 10 tys. dolarów, zaś w ciągu półtora roku kurs BTC przekroczy dotychczasowe szczyty z grudnia 2017 r. w wysokości 20 tys. dolarów.

Prezes Galaxy Digital przyznał także, że altcoiny nie powtórzą tak dużego skoku cenowego jak BTC, co umotywował ich problemami natury fundamentalnej, takimi jak chociażby brak realnych zastosowań. Porównał to do tablicy Mendelejewa, na której z ponad setki pierwiastków jedynie złoto ma realne zastosowanie.

Odnosząc się do niedawnego ataku hakerskiego na największą giełdę kryptowalut Binance i braku negatywnej reakcji cenowej, stwierdził on że w rynku byka złe wiadomości nie są w stanie przebić się na tyle, aby wywołać spadki.

Novogratz w zeszłym roku już od września przewidywał koniec trendu spadkowego, nie do końca trafnie prognozując zatrzymanie spadków w okolicach 6 tys. dolarów za BTC.

Galaxy Digital również stał się ofiarą zeszłorocznych spadków na rynku kryptowalut - fundusz Michaela Novogratza w ciągu dziewięciu 2018 r. miesięcy stracił ponad 136 mln dolarów.

Czytaj także: Michael Novogratz w opałach - jego fundusz stracił 136 mln dolarów na kryptowalutach

Najbardziej znany kryptowalutowy fundusz hedgingowy Galaxy Digital, zarządzany przez znanego ze swoich pozytywnych prognoz Michaela Novogratza, w środę 28 listopada opublikował wyniki finansowe za trzy pierwsze kwartały 2018 r. Nie są one optymistyczne - fundusz w ciągu dziewięciu miesięcy stracił .. Czytaj
Michael Novogratz w opałach - jego fundusz stracił 136 mln dolarów na kryptowalutach

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Dariusz Dziduch

Project Manager FXMAG, prowadzący program satyryczno-edukacyjny "O kryptowalutach". Nietuzinkowy promotor technologii blockchain oraz walut cyfrowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk