Advertisement Advertisement
  • Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) powraca do szczytu zakresu po znacznym wzroście
fot. freepik.com

Bitcoin (BTC) porusza się w górę od dnia 5 sierpnia i znajduje się z powrotem wewnątrz obszaru oporu przy 40 550 USD, który istnieje od 19 maja.

Może być w trakcie kończenia korekty po pierwotnym spadku. Jeśli to prawda, to BTC może zostać odrzucony przez ten obszar i spaść po nim.

BTC wraca do szczytu zakresu

Bitcoin osiągnął dołek na poziomie 37 332 USD w dniu 5 sierpnia. Jednakże, natychmiast rozpoczął ruch w górę, tworząc bardzo długi dolny knot i osiągnął bycze zamknięcie na poziomie 40 862 USD.

Obecnie notowany jest wewnątrz szczytu zakresu na poziomie 40 550 USD. Obszar oporu utrzymuje się od 19 maja, z wyjątkiem odchylenia powyżej niego między 30 lipca a 2 sierpnia.

Wskaźniki techniczne dla BTC są raczej neutralne. MACD utworzył wyższy słupek momentum, ale wygląda na to, że znowu zaczyna się obniżać. Zarówno RSI jak i oscylator stochastyczny są bycze, ale wykazują malejące momentum.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) powraca do szczytu zakresu po znacznym wzroście bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 1

Przyszły ruch

Wykres sześciogodzinny pokazuje, że odbicie ceny rozpoczęło się po tym, jak Bitcoin osiągnął poziom wsparcia przy zniesieniu 0,382 Fib na wysokości 37 525 USD i utworzył podwójne dno.

Obecnie stoi w obliczu mniejszego poziomu oporu przy 41 000 USD. Obszar ten z przerwami działał zarówno jako opór, jak i wsparcie (czerwone i zielone ikony).

Podczas gdy MACD jest byczy, RSI jest neutralny i znajduje się na linii 50.

Jeśli nastąpi odrzucenie, to następny obszar wsparcia będzie znajdował się na poziomie 34 390 USD.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) powraca do szczytu zakresu po znacznym wzroście bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 2

Liczba fal

Liczba fal sugeruje, że Bitcoin znajduje się w fali drugiej (czarnej) niedźwiedziego impulsu, który rozpoczął się od szczytu na 42 599 USD z 3 sierpnia.

Jeśli to prawda, to BTC jest obecnie w trakcie kończenia podfali drugiej na poziomie oporu zniesienia 0,618 Fib przy 40 750 USD. Jest to również horyzontalny obszar oporu.

Wzrost powyżej wspomnianego wyżej poziomu 42 599 USD unieważniłby tę konkretną liczbę fal.

Aby zapoznać się z długoterminową liczbą fal, kliknij tutaj.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) powraca do szczytu zakresu po znacznym wzroście bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 3

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

BeInCrypto Polska - Bitcoin (BTC) powraca do szczytu zakresu po znacznym wzroście


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk