• Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 40 000 USD
fot. freepik.com

Bitcoin (BTC) notowany jest wewnątrz obszaru oporu przy 40 550 USD, co stanowi trzecią jak dotąd próbę przełamania tego poziomu.

Podczas gdy BTC utworzył siedem kolejnych byczych świec, krótkoterminowe wskaźniki pokazują słabość.

BTC zmaga się ze szczytem zakresu

BTC porusza się w górę od dnia 20 lipca, po tym jak osiągnął lokalny dołek na poziomie 29 278 USD. Do tej pory osiągnął szczyt na poziomie 40 900 USD w dniu 28 lipca.

Ten szczyt został osiągnięty wewnątrz obszaru oporu na 40 500 USD, który jest szczytem zakresu, który utrzymuje się od 19 maja. Ponadto jest to poziom oporu przy zniesieniu 0,382 Fib.

Trwający ruch w górę spowodował, że wskaźniki techniczne stały się bycze. Oscylator stochastyczny utworzył byczy krzyż, a RSI znajduje się powyżej 70. MACD również wzrasta i jest prawie pozytywny.

Od dołka z dnia 20 lipca, BTC utworzył siedem byczych świec z rzędu. Jest to stosunkowo rzadkie wydarzenie, więc należałoby się spodziewać kilku niedźwiedzich świec.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 40 000 usd bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 1
Wykres BTC dzięki Tradingview

Krótkoterminowa słabość

Wykres sześciogodzinny również wykazuje pewną słabość. MACD dał niedźwiedzi sygnał odwrócenia, a RSI wygenerował niedźwiedzią dywergencję.

Dodatkowo BTC utworzył już niedźwiedzią świecę obejmującą.

Jeśli dojdzie do spadku, to najbliższe poziomy wsparcia znajdują się na 36 500 i 33 750 USD. Są to poziomy wsparcia przy zniesieniach 0,382 i 0,618 Fib.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 40 000 usd bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 2
Wykres BTC dzięki Tradingview

Na wykresie dwugodzinnym widać jeszcze wyraźniejsze słabości. Oprócz RSI, MACD również wygenerował niedźwiedzią dywergencję, a jego histogram wykroczył na negatywne terytorium.

Wskazuje to zatem, że ruch w dół w kierunku wcześniej zarysowanych poziomów wsparcia jest prawdopodobny.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 40 000 usd bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 3
Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba fal

Liczba fal sugeruje, że Bitcoin znajduje się w fali C struktury korekcyjnej A-B-C.

Najbardziej prawdopodobny cel dla szczytu tego ruchu znajduje się na poziomie 42 181 USD. Dałoby to falom A:C stosunek 1:1,61.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 40 000 usd bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 4
Wykres BTC dzięki Tradingview

Liczba podfal jest pokazana na czerwono, sugerując, że BTC znajduje się w podfali piątej.

Używając rozszerzenia Fib na falach 1-3, otrzymujemy nieco wyższy cel dla szczytu na poziomie 43 413 USD.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 40 000 usd bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 5
Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

BeInCrypto Polska - Bitcoin (BTC) podejmuje kolejną próbę przebicia poziomu 40 000 USD


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk