Advertisement Advertisement
  • Odbierz prezent
Bitcoin (BTC) mocno wybija się z zakresu
fot. freepik.com

Bitcoin (BTC) znacznie wzrósł w tygodniu pomiędzy 2-8 sierpnia, osiągając szczyt na poziomie 45 310 USD.

Zbliża się do silnej zbieżności poziomów oporu pomiędzy 46 950 a 47 750 USD. Dodatkowo, krótkoterminowe interwały wykazują słabość.

Tygodniowe spojrzenie na Bitcoin

Bitcoin utworzył trzy kolejne bycze świece na interwale tygodniowym i jest w trakcie tworzenia czwartej.

Ruch wzrostowy rozpoczął się po tym jak cena odbiła się od obszaru horyzontalnego wsparcia na 29 000 USD w dniu 21 lipca.

Obecnie BTC znajduje się pod poziomem oporu przy zniesieniu 0,5 Fib przy 46 950 USD.

Wskaźniki techniczne pokazują pewne bycze znaki, ale nie na tyle, by potwierdzić bycze odwrócenie. Podczas gdy MACD dał byczy sygnał odwrócenia, a RSI właśnie przekroczył poziom 50, oscylator stochastyczny jest nadal niedźwiedzi.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) mocno wybija się z zakresu bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 1
Wykres BTC dzięki Tradingview

BTC zbliża się do oporu

Wykres dzienny pokazuje, że Bitcoin zbliża się do silnego poziomu oporu między 46 950 a 47 750 USD. Opór tworzony jest przez krótkoterminowy poziom oporu przy zniesieniu 0,618 Fib (czarny), wcześniej zarysowany długoterminowy poziom zniesienia 0,5 Fib (biały) oraz horyzontalny obszar oporu.

Podczas gdy wskaźniki techniczne są nadal bycze, na RSI pojawia się potencjalna niedźwiedzia dywergencja.

BTC na dziennym interwale
Wykres BTC dzięki Tradingview

Przyszły ruch

Podobnie, jest więcej oznak słabości na jeszcze niższych interwałach, takich jak wykres sześciogodzinny. Zarówno RSI jak i MACD wygenerowały niedźwiedzie dywergencje. Dodatkowo wydaje się, że Bitcoin podąża za wznoszącą się linią oporu, która właśnie odrzuciła cenę.

Jeśli dojdzie do ruchu w dół, najbliższe poziomy wsparcia można znaleźć na 39 900 i 37 750 USD.

FXMAG kryptowaluty bitcoin (btc) mocno wybija się z zakresu bitcoin (btc),btc/usd,informacje,macd,relative strength index (rsi),rynki,teoria fal elliotta,wiadomości 2
Wykres BTC dzięki Tradingview

Dodatkowo, wykres dwugodzinny dostarcza bardzo podobnego odczytu. Zarówno MACD jak i RSI wygenerowały znaczące niedźwiedzie dywergencje.

Te odczyty wspierają możliwość, że krótkoterminowy ruch w dół może wkrótce nastąpić.

Wykres Bitcoin na interwale 6-godzinnym
Wykres BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z poprzednią analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

BeInCrypto Polska - Bitcoin (BTC) mocno wybija się z zakresu


Beincrypto

BeInCrypto - to strona internetowa, która skupia się na technice kryptograficznej, prywatności, fintech, internecie i wielu innych zagadnieniach. Głównym celem strony jest wprowadzenie większej transparentności w przemyśle skalanym nieszczerymi treściami, nieoznaczonymi artykułami sponsorowanymi i płatnymi newsami udającymi obiektywne dziennikarstwo.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk